معرفی وبلاگ
سپاس از خدایی که آسمان آبی را بالای سر گلهای قرمز آفرید. bnd sport saman_bnd10@yahoo.com
صفحه ها
دسته
Pleas witt.....
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 917305
تعداد نوشته ها : 1036
تعداد نظرات : 117
Rss
طراح قالب
GraphistThem264

 

كروش: تيم ملي من شبيه املت بدون تخم‌مرغ است! / ديگر نمي‌گويم فدراسيون از ما حمايت نمي‌كند

تمرين تيم ملي به صورت جدي از صبح ديروز در كمپ مجهز بشيكتاش آغاز شد.

محمدحسين زرندي / كارلوس كروش ديروز تقريباً از همه چيز رضايت داشت به غير از عدم حضور بازيكنان پرسپوليس، استقلال و سپاهان. تمرين صبح كه تمام شد، به سراغ كروش رفتيم تا در مورد شرايط تيم ملي با او صحبت كنيم. اين مربي حرفه‌اي، با گشاده‌رويي، دعوت‌مان را پذيرفت و اين طور بود كه سر حرف‌مان باز شد:
*تبريك مي‌گوييم. كمپ بسيار مجهزي را انتخاب كرده‌ايد.
بله خوشبختانه همان‌طور كه مي‌بينيد اينجا فضا و اتمسفر عالي داريم. امكانات و كيفيت بسيار بالاست و همه بازيكنان با تمركز كامل به كارشان ادامه مي‌دهند. در حال حاضر همه چيز در بهترين حالت خود قرار دارد.
*پس عدم حضور بازيكنان اصلي تيم ملي كه بايد از استقلال، سپاهان و پرسپوليس بيايند مشكلي به وجود نياورده است؟
چرا، با اين موضوع مشكل بسيار بزرگي داريم. تيم ملي در حال حاضر شبيه املت بدون تخم‌مرغ است! البته من نمي‌گويم آنها بازيكن اصلي هستند يا نيمكت‌نشين. بايد بيايند و در تمرينات و مسابقات ثابت كنند بازيكن اصلي هستند يا نه. من به شما يك جمله مي‌گويم: پختن املت بدون تخم‌مرغ، كار بسيار سختي است ولي الان زماني است كه بايد به جلو و به آينده فكر كنيم. بايد از اين زمان براي انجام كار، به بهترين نحو ممكن استفاده كنيم و به انجام وظايف‌مان بپردازيم. نمي‌توانيم با عذرخواهي و توجيه كارمان، برنده باشيم. من داشتم در مورد تاريخ ايران در گذشته‌ها مطالعه مي‌كردم كه به يك ضرب‌المثل بسيار جالب برخوردم و آن را از ايراني‌ها آموختم. ما بايد در مورد آينده‌اي كه پيش روي‌مان قرار گرفته تمركز داشته باشيم. اين دقيقاً معني آن ضرب‌المثل معروف ايراني‌هاست كه مي‌گويند يك ميوه شايد در ابتدا ترش باشد اما اگر از زمان و فرصت بهترين استفاده را ببريم به يك خوراكي شيرين بدل مي‌شود (منظور كارلوس كروش، ضرب‌المثل معروف «گر صبر كني، ز غوره حلوا سازي» است).
*شما چقدر به آينده تيم ملي با اين شرايط خوشبين هستيد؟
خوشبيني من زماني افزايش پيدا مي‌كند كه مسئولان و اطرافيان تيم ملي بيشتر از گذشته از ما حمايت كنند. در اين صورت است كه مي‌توانم بگويم يك مربي خوشبين به آينده هستم. ما در ميانه راه هستيم، درست در وسط يك جنگ تمام‌عيار. در حال حاضر زماني براي گلايه نيست. نمي‌توانيم حالا كه فرصت اندكي تا شروع بازي‌ها باقي مانده، بهانه بياوريم و بگوييم تفنگ‌مان، گلوله ندارد. بايد بجنگيم و پيروز شويم. تكرار مي‌كنم كه توجيه و عذرخواهي، برنده را مشخص نمي‌كند. ما ضرب‌المثلي در زبان پرتغالي داريم كه مي‌گوييم وقتي سگ نداري، با گربه بجنگ و برنده شو! بايد در دعوا و جنگ، شهامت و انگيزه پيروزي داشته باشيم.
*شما به فدراسيون و حمايت‌هاي اين نهاد اشاره كرديد. آيا در حال حاضر حمايتي مي‌بينيد؟
بله حمايت مي‌شويم! الان ديگر زمان آن نيست كه تمركز تيم را با اعتراض به هم بزنم. نمي‌خواهم تمركز را از تيمم بگيرم و ذهن‌مان معطوف به مسئله ديگري شود. اين كار تيم ملي و فدراسيون نيست كه هر كدام جداگانه و تنها باشند. مسئله، تعامل و تعهد دوطرفه است. نمي‌خواهم تا روز بعد از بازي با ازبكستان و قطر حرفي در مورد حمايت يا عدم حمايت از تيم ملي به زبان بياورم و راجع به اين موضوع صحبتي كنم. بازيكنان را در اختيار دارم و باقي ياران نيز تا روز پنج‌شنبه به ما اضافه مي‌شوند. اميدوارم بازيكنان پرسپوليس، سپاهان و استقلال را نيز در بهترين شرايط داشته باشم.
*يعني باور كنيم از شما و تيم ملي حمايت مي‌شود؟
من همه چيز را شفاف بيان مي‌كنم تا همه متوجه شوند. اگر تيم ملي همان حمايتي كه نياز دارد را ببيند، ما بهترين نتايج را به دست مي‌آوريم. حمايت و اميد دادن به تيم ملي، لازمه كار ماست. كارها بايد درست انجام شود و اين موضوع نياز به برنامه‌ريزي و حمايت دارد. ما كار خودمان را مي‌كنيم اما احساسم مي‌گويد اگر حمايت‌ها از تيم ملي به لحاظ مالي و معنوي شبيه حمايت از باشگاه‌ها بود، ما با كمترين مشكل مواجه مي‌شديم.
*در اين شرايط، يك خبر خوب هم براي شما وجود دارد، اينكه 5 بازيكن اصلي ازبكستان در بازي مقابل ايران محروم هستند. اين را مي‌توان يك وزنه خوب دانست؟
نمي‌دانم از اين مسئله چگونه بايد استفاده كنيم. بايد اول ببينيم در بازي مقابل ازبكستان چه پيش مي‌آيد. كسي نيست كه تضمين بدهد و گارانتي كند كه 5 بازيكن محروم، حتماً جزو ياران اصلي تيم ملي ازبكستان هستند! براي من مهم است كه ما چه كاري مي‌خواهيم انجام دهيم؟ ما با قابليت‌هاي خودمان بايد برنده شويم نه با ضعف حريف. نمي‌خواهم به خاطر ضعف حريفان به سه امتياز بازي‌هاي پيش رو برسيم بلكه بايد بازي خوب و قدرتمندي ارائه دهيم و پيروز شويم. ما براي برد به تاشكند سفر مي‌كنيم و طوري مقابل ازبكستان بازي را مديريت خواهيم كرد كه در پايان كار، وقتي درون رختكن در آئينه خود را مي‌بينيم، سرمان را بالا بگيريم و با خوشحالي و افتخار راجع به بازي حرف بزنيم.
*به هر حال چشم 70 ميليون نفر به تيم شماست و همه ايراني‌ها آرزو دارند اين بار شما براي‌شان سهميه رسيدن به جام جهاني را به دست آورديد. اين موضوع كارتان را سخت نمي‌كند؟
اگر اين طور باشد كه شما مي‌گوييد، كشوري مثل چين يك ميليارد نفر جمعيت دارد و همه آنها آرزو دارند يك روز تيم‌شان قهرمان جام جهاني شود! ولي اين كافي نيست. آرزوهاي بزرگ براي رسيدن به يك افتخار بزرگ كافي نيست، بايد تلاش‌هاي بزرگي هم داشته باشيد. نبايد فقط زير درخت آناناس بنشينيد و آناناس‌ها را تماشا كنيد. بايد برويد جلو، بايد كار كنيد، تلاش و كوشش داشته باشيد تا به همه چيز برسيد. ايران 70 ميليون نفر جمعيت دارد و چين يك ميليارد نفر ولي در زمين بازي، همه تيم‌ها با يازده نفر به ميدان مي‌آيند و جنگ يازده به يازده جريان دارد. اگر نرويم و با تمرينات مداوم و تلاش زياد، خودمان را نسازيم، قطعاً آرزوي 70 ميليون نفر تأثيري در گرفتن سهميه جام جهاني ندارد. قانون بازي فوتبال اين است «آرزوي كمتر، كار بيشتر» دوباره تكرار مي‌كنم كمتر آرزو مي‌كنيم و بيشتر كار مي‌كنيم. واقعيت اين است كه آرزو كردن هيچ‌كس را به موفقيت نمي‌رساند چون شايد خيلي‌ها تنبلي كنند. فقط آرزو داشته باشند و از كار كردن فراري باشند.
 

دسته ها : خبر هاي ورزشي
سوم 3 1391 9:57 بعد از ظهر
X