معرفی وبلاگ
سپاس از خدایی که آسمان آبی را بالای سر گلهای قرمز آفرید. bnd sport saman_bnd10@yahoo.com
دسته
Pleas witt.....
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1266783
تعداد نوشته ها : 337
تعداد نظرات : 80
Rss
طراح قالب
GraphistThem264
 احمد النیرب " نوجوان ??ساله فلسطینی که در حمله موشکی سال گذشته نظامیان صهیونیست به منطقه مرزی رفح در جنوب نوار غزه یک پای خود را از دست داده است، در نامه‌ای به " رونالدو " فوتبالیست مشهور برزیلی آرزوی دیدار با او را کرد.

به نقل از خبرگزاری فلسطین " وفا " ، این نوجوان فلسطینی که در اردوگاه " الشابوره " نزدیک منطقه مرزی رفح زندگی می‌کند، از پنج سالگی به توپ و زمین فوتبال عشق می‌ورزید اما بیش از یک سال است که خانه‌نشین شده و بر روی صندلی چرخدار روزگار را می‌گذراند.

احمد با شنیدن خبر آمدن " رونالدو " به شهر رام‌الله در کرانه باختری رود اردن از اینکه موانع نظامی راه را برای آمدن این فوتبالیست به نوار غزه بسته است، غمگین شده و نامه‌ای برای او نوشت که به وسیله بستگان این نوجوان در رام‌الله به دست رونالدو رسید.

این نوجوان فلسطینی در این نامه نوشته است : من از طرفداران تیم ملی برزیل هستم و هرگاه این تیم بازی داشته، با علاقه فراوان آن را دنبال کرده‌ام.

این نوجوان فلسطینی در این نامه گفته : گاه در خواب می‌بینم که با تو (رونالدو) در زمین بازی می‌کنم اما صبح که از خواب بیدار می‌شوم، می‌بینم آنچه دیده‌ام رویایی بیش نبود و من حتی نمی‌توانم بر روی پای خود بایستم.

احمد در ادامه این نامه نوشت: ماه " مه " سال گذشته بود که در خیابان با دوستانم فوتبال بازی می‌کردیم که ناگاه سایه چند بالگرد نظامی اسراییلی را بر سر دیدم و لحظه‌ای بعد خانه ما با موشک دژخیمان صهیونیست آتش گرفت و من یک پای خود را از دست دادم.

وی افزوده است اکنون نیز وجود پست‌های بازرسی از دیدار من و دوستانم با تو که برای همه ما به رویای شیرین تبدیل شده، مانع شده است.

" رونالدو " فوتبالیست برزیلی به منظور تقویت صلح به عنوان سفیر حسن نیت برنامه توسعه سازمان ملل متحد به فلسطین سفر کرده است.

حکومت خودگردان روز گذشته "مرکز رونالدو برای بازپروری جوانان" را در شهرک البیره نزدیک رام‌الله در کرانه باختری رود اردن دایر کرد.

منبع:ایپنا

 

منبع(ایپنا)

دسته ها : خبر های ورزشی
هفتم 8 1388 2:39 بعد از ظهر
X