معرفی وبلاگ
سپاس از خدایی که آسمان آبی را بالای سر گلهای قرمز آفرید. bnd sport saman_bnd10@yahoo.com
صفحه ها
دسته
Pleas witt.....
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 905350
تعداد نوشته ها : 1036
تعداد نظرات : 117
Rss
طراح قالب
GraphistThem264

براي كوچك كردن شكم وباسن چه ورزشهايي مناسب است؟

 با توجه به اينكه عضله باسن از كم كارترين عضلات در بدن است و كم تحركي آن مي تواند باعث تجمع چربي در اين ناحيه شود مي توان گفت دليل بدفرمي و بزرگ شدن باسن به دليل نشستن طولاني مدت باشد.
به همين دليل بهتر است پياده روي با گامهاي كشيده، دويدن ، شنا (اجراي پاي كرال ) و انجام تمرينات با دستگاه و وزنه مانند اسكات، پرس پا،لانج و ... را داشته باشيد.
توجه داشته باشيد لاغري موضعي به سختي در بدن اتفاق مي افتد چون بدن در فرايند چربي سوزي سعي مي نمايد از تمامي نقاط بدن چربي بسوزاند و هر چه چربي براي مدت طولاني تري در بدن باقي مانده باشد سو زاندن آن در مدت زمان طولاني تري اتفاق مي افتد.لازم است شما بعد از تمرينات هوازي مانند پياده روي ، دويدن با شدت متوسط ، دوچرخه سواري ، شنا و ....(حداقل 15 دقيقه) تمرينات شكم و پهلو مانند دازنشست ، مسگري ، در حالت آويزان از بارفيكس پاها را به صورت همزمان به سمت بالا ، راست و چپ ببريد، در حالت خوابيده به پهلو سعي در بالا آوردن بالاتنه نمائيد اين تمرين را به پهلوي راست و چپ اجرا نمائيد.( اين تمرينات هر روز در تكرارهاي بالا 4 ست 20 تكرار اجرا شود). همچنين لازم است براي كاهش حجم چربي شكم ، علاوه بر تمرينات هوازي و تمرينات شكم نكات تغذيه اي زير را نيز رعايت نمائيد:بيشتر، مواد غذايي طبيعي كم‌چربي و كم‌شيرين را مصرف كنيد مثل ميوه، سبزي، نان سبوس‌‌دار، شير و لبنيات كم‌چربي و گوشت كم‌چربي.
مصرف مواد نشاسته‌اي را كاهش دهيد.
غذاهاي طبيعي، كم چرب و كم قند و كم كالري را به ميزان كم در طول روز مصرف كنيد.
از مصرف تنقلات شيرين و غذاهاي چرب خودداري كنيد.همچنين لازم است نان سفيد مثل باگت، نانهاي فانتزي، لواش،، شيريني ،برنج،ماكاروني را كمتر مصرف كنيد به جاي آن بيشتر مواد پروتئيني ، لبنيات، سبزي و ميوه بخوريد چون انرژي مواد نشاسته اي موجب تجمع چربي در شكم مي شود.

با آرزوي سلامتي


دوازدهم 4 1390 11:42 صبح
X