معرفی وبلاگ
سپاس از خدایی که آسمان آبی را بالای سر گلهای قرمز آفرید. bnd sport saman_bnd10@yahoo.com
صفحه ها
دسته
Pleas witt.....
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 905351
تعداد نوشته ها : 1036
تعداد نظرات : 117
Rss
طراح قالب
GraphistThem264

نگاهي به وضعيت فوتباليست‌هاي دورگه ايراني

پس از تجربه موفق حضور دژاگه در تيم ملي فوتبال كي‌روش به اروپا سفر كرده تا عملكرد چند بازيكن ايراني شاغل در ليگ‌هاي اروپايي را بررسي كند.


به نقل از ايسنا، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران كه روز گذشته از دوبي عازم فرانكفورت شد، قصد دارد عملكرد چند بازيكن ايراني الاصل شاغل در ليگ‌هاي اروپايي را زير نظر بگيرد. در اين ميان دو سه بازيكن جديد هم در ميان بازيكنان مد نظر كي‌روش قرار دارند كه بد نيست نگاهي به سابقه و كارنامه‌ي باشگاهي و ملي آنها داشته باشيم.

 


آرش بيات
 

اين بازيكن در 28 تيرماه سال 1362 در تهران متولد شده است. بيات هافبكي 174 سانتي متري است و در حال حاضر در ليگ سوئد و در تيم آسيريسكا سوئد بازي مي كند. او از سال 2001 تاكنون براي شش تيم واسترا فرولوندا، ساندس وال، ماري‌هام، كيوويدينگ، ليونگ اسكاي و آسيريسكا 218 بازي انجام داده و 40 گل در مجموع به ثمر رسانده است. وي در حال حاضر به عنوان بازيكن – مربي در اين تيم مشغول است. بيات در بازار 200 هزار پوند قيمت گذاري شده است. بيات از سال 1999 تا 2001 37 بازي براي تيم‌هاي زير 16 و زير 18 سال سوئد انجام داد و 16 گل هم به ثمر رساند.

 


امين نظري
 

نظري در ششم ارديبهشت سال 1372 در مالمو سوئد به دنيا آمده است. اين هافبك 180 سانتي متري در حال حاضر در تيم مالمو بازي مي‌كند. اين بازيكن جوان دوره‌ي حرفه‌اي بازيگري خود را از سال 2011 با عقد قراردادي دو و نيم ساله با تيم مالمو آغاز كرد و تاكنون هفت بار براي اين تيم به ميدان رفته است. نظري كه در سوئد به دنيا آمده است، والديني از ايران و فيليپين دارد و مي‌تواند در سه تيم ملي سوئد ايران و فيليپين بازي كند! اين بازيكن جوان بازي كردن براي تيم ملي سوئد را منطقي ترين تصميم دانسته، هرچند به نظر مي رسد راه يافتن به تيم اصلي بزرگسالان سوئد كار چندان آساني نباشد. با اين حال نظري تاكنون 18 بازي براي تيم‌هاي زير 17 و زير 19 سال سوئد انجام داده و سه گل براي هر كدام از اين تيمها به ثمر رسانده است.

 


بهرنگ صفري
 

اين بازيكن در 20 بهمن سال 1363 در تهران متولد شده است. اين بازيكن 184 سانتي متري كه پست اصلي‌اش دفاع چپ است، از سال 1992 فوتبال را در تيم لوند سوئد آغاز كرد و تا سال 2001 به كار خود در اين تيم ادامه داد. صفري سپس در همين سال مورد توجه باشگاه مالمو كه يكي از باشگاه‌هاي تراز اول سوئد محسوب مي‌شود قرار گرفت و تا سال 2008 به مدت 7 سال در اين تيم توپ زد. صفري سپس در سال 2008 با باشگاه بازل سوئيس به توافق رسيد و راهي اين كشور شد. او نخستين بازي اروپايي خود را با پيراهن بازل در چارچوب مرحله‌ي انتخابي ليگ قهرمانان اروپا مقابل گوته برگ انجام داد و نخستين گل خود را براي اين تيم در سال 2010 در بازي مقابل يانگ بويز كه با پيروزي 4 بر صفر اين تيم همراه بود، به ثمر رساند.

 

اين تنها گل صفري براي بازل در طول دوران بازيگري‌اش براي اين تيم سوئيسي بود. پس از بازل اين باشگاه اندرلخت بلژيك بود كه با بازيكن ايراني الاصل بازي به توافق رسيد. صفري نخستين بازي اروپايي خود در مقدماتي ليگ اروپا را در ديدار مقابل بورسااسپور انجام داد. وي در حال حاضر در اين تيم بلژيكي بازي مي كند و 18 بار براي اين تيم به ميدان رفته است. صفري براي نخستين بار در سال 2008 به تيم ملي سوئد دعوت شد. وي تا كنون 23 بازي ملي براي سوئد انجام داده است. قيمت او در حال حاضر در بازار نقل و انتقالات 2 ميليون و 200 هزار پوند است. با توجه به شرايط اين بازيكن و تعداد بازي كه براي تيم ملي سوئد انجام داده بعيد به نظر مي‌رسد كه اين بازيكن مدنظر كي‌روش باشد و بتواند براي ايران بازي كند.

 

همچنين رضا قوچاني نژاد ديگر بازيكن ايراني الاصل شاغل در ليگ بلژيك است كه پيش از اين صحبت‌هايي مبني بر حضورش در تيم ملي به گوش رسيده است.


دسته ها : خبر هاي ورزشي
سیزدهم 1 1391 9:11 بعد از ظهر
X