معرفی وبلاگ
سپاس از خدایی که آسمان آبی را بالای سر گلهای قرمز آفرید. bnd sport saman_bnd10@yahoo.com
دسته
Pleas witt.....
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1310373
تعداد نوشته ها : 337
تعداد نظرات : 80
Rss
طراح قالب
GraphistThem264
 احمد النیرب " نوجوان ??ساله فلسطینی که در حمله موشکی سال گذشته نظامیان صهیونیست به منطقه مرزی رفح در جنوب نوار غزه یک پای خود را از دست داده است، در نامه‌ای به " رونالدو " فوتبالیست مشهور برزیلی آرزوی دیدار با او را کرد.

به نقل از خبرگزاری فلسطین " وفا " ، این نوجوان فلسطینی که در اردوگاه " الشابوره " نزدیک منطقه مرزی رفح زندگی می‌کند، از پنج سالگی به توپ و زمین فوتبال عشق می‌ورزید اما بیش از یک سال است که خانه‌نشین شده و بر روی صندلی چرخدار روزگار را می‌گذراند.

احمد با شنیدن خبر آمدن " رونالدو " به شهر رام‌الله در کرانه باختری رود اردن از اینکه موانع نظامی راه را برای آمدن این فوتبالیست به نوار غزه بسته است، غمگین شده و نامه‌ای برای او نوشت که به وسیله بستگان این نوجوان در رام‌الله به دست رونالدو رسید.

این نوجوان فلسطینی در این نامه نوشته است : من از طرفداران تیم ملی برزیل هستم و هرگاه این تیم بازی داشته، با علاقه فراوان آن را دنبال کرده‌ام.

این نوجوان فلسطینی در این نامه گفته : گاه در خواب می‌بینم که با تو (رونالدو) در زمین بازی می‌کنم اما صبح که از خواب بیدار می‌شوم، می‌بینم آنچه دیده‌ام رویایی بیش نبود و من حتی نمی‌توانم بر روی پای خود بایستم.

احمد در ادامه این نامه نوشت: ماه " مه " سال گذشته بود که در خیابان با دوستانم فوتبال بازی می‌کردیم که ناگاه سایه چند بالگرد نظامی اسراییلی را بر سر دیدم و لحظه‌ای بعد خانه ما با موشک دژخیمان صهیونیست آتش گرفت و من یک پای خود را از دست دادم.

وی افزوده است اکنون نیز وجود پست‌های بازرسی از دیدار من و دوستانم با تو که برای همه ما به رویای شیرین تبدیل شده، مانع شده است.

" رونالدو " فوتبالیست برزیلی به منظور تقویت صلح به عنوان سفیر حسن نیت برنامه توسعه سازمان ملل متحد به فلسطین سفر کرده است.

حکومت خودگردان روز گذشته "مرکز رونالدو برای بازپروری جوانان" را در شهرک البیره نزدیک رام‌الله در کرانه باختری رود اردن دایر کرد.

منبع:ایپنا

 

منبع(ایپنا)
دسته ها : خبر های ورزشی
هفتم 8 1388 2:39 بعد از ظهر
دسته ها : مسی
هفتم 8 1388 2:38 بعد از ظهر
دسته ها : مسی
هفتم 8 1388 2:37 بعد از ظهر
دسته ها : عکس روزانه
هفتم 8 1388 2:2 بعد از ظهر
هفتم 8 1388 1:55 بعد از ظهر
جوزپ گواردیولا ای سالا معروف به پپ گواردیولا فوتبالیست سابق اهل اسپانیا و سرمربی کنونی باشگاه فوتبال بارسلونا است.پپ گواردیولا محصول آکادمی جوانان باشگاه فوتبال بارسلونا است . بین سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۱ ، ۳۷۹ بار برای تیم بارسلونا در پست هافبک دفاعی به میدان رفت .
اولین بازی حرفه‌ای وی در تاریخ ۱۶ دسامبر ۱۹۹۰ برابر تیم کادیس و در کنار یوهان کرایف بود که او را بدل به بکی از مهره‌های کلیدی و محبوب بارسا کرد . بازی با دو گل به سود بارسا پایان یافت .
همچنین آخرین حضور وی در بارسلونا در تاریخ ۱۷ ژوئن ۲۰۰۱ در مقابل تیم والنسیا بود که به برد سه بر دو بارسا انجامید
پس از ترک نیوکمپ وی پیشنهاداتی از باشگاه‌هایی چون نیوکاسل ، وستهام ، تاتنهام ، لیورپول ، میلان و اینتر میلان داشت اما سرانجام در سال ۲۰۰۱ به تیم برشا پیوست . پس از آن در سال ۲۰۰۲ به باشگاه رم و پس از آن مجددا به تیم برشا پیوست . حضور وی در سری آ به دنبال مثبت اعلام شدن تست ناندرولون ( با دوره محرومیت ۴ ماهه ) با موفقیت چندانی همراه نبود .
پس از مدت کوتاهی حضور در تیم الاهلی قطر ، به دنبال درخواست خوان مانوئل لیو سرمربی تیم مکزیکی دورادوس د سینالوآ فصل ۲۰۰۶ را در این تیم گذراند . ۶ ماه پس از آن و با سقوط تیم مکزیکی به دسته پایین تر ، وی به عنوان بازیکن خود را بازنشسته اعلام کرد
در سال ۱۹۹۲ ، کاپیتان گواردیولا به همراه تیم ملی اسپانیا به مدال طلای باز‌های المپیک دست یافت .
اولین بازی ملی او در اکتبر ۱۹۹۲ در برابر تیم ایرلند شمالی از سری رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴بود که به تساوی بدون گل انجامید . گواردیولا در جام جهانی ۱۹۹۴ عضو تیم ملی بود اما جام جهانی ۱۹۹۸ را به علت مصدومیت از دست داد . در زمان مربی گری خاویر کلمنته او جام ملت‌های اروپای ۱۹۹۶ را از دست داد . سر انجام در جام ملت‌های ۲۰۰۰ ( یورو ۲۰۰۰ ) به تیم ملی دعوت شد .
آخرین حضور گواردیولا در تیم ملی در ۱۴ نوامبر ۲۰۰۱ در یک بازی دوستانه برابر تیم ملی مکزیک بود که با یک گل به سود اسپانیا پایان یافت .
گواردیولا در ۲۱ ژوئن ۲۰۰۷ از سوی خوان لاپورتا به مربی گری بارسا برگزیده شد . وی به سیستم ۳-۳-۴ تمایل دارد .
دوران مربی گری وی با جدایی رونالدینیو ، دکو ، زامبروتا ، جیووانی ، ادمیلسون ، اوله گر و سانتیاگو ازکه رو از بارسا و با پیوستن دنی آلوس ، سیدو کیتا ، مارتین کاسه رس و خرارد پیکه به بارسا بود .
اولین حضور گواردیولا به عنوان مربی در تیم بارسلونا در سومین دور مقدماتی جام باشگاه‌های
اروپا (۹_۲۰۰۸ ) برابر تیم ویسلا کراکوو لهستان بود که با جهار گل به سود بارسا خاتمه یافت .
افتخارات در زمان بازیگری با تیم بارسلونا :
قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا (۱۹۹۲ )
قهرمانی در جام برندگان جام اروپا ( ۱۹۹۷ )
۶ بار قهرمانی در لالیگا ( ۹۹ – ۹۸ – ۹۴ – ۹۳ – ۹۲ – ۱۹۹۱ )
۲ بار قهرمانی در کوپا دل ری ( ۹۸ – ۱۹۹۷ )
۴ بار قهرمانی در سوپرجام اسپانیا ( ۹۷ – ۹۵ – ۹۳ – ۱۹۹۲ )
۲ بار قهرمانی در سوپرجام اروپا ( ۹۷ – ۱۹۹۲ )
قهرمانی در بازی‌های المپیک سال ۱۹۹۲ با تیم ملی اسپانیا
افتخارات در زمان مربی گری:
قهرمانی در لالیگا به همراه بارسا ( ۲۰۰۹ )
قهرمانی در کوپا دل ری به همراه بارسا ( ۲۰۰۹ )
قهرمانی درجام باشگاه‌های اروپا به همراه بارسا ( ۲۰۰۹ )
دسته ها : بارسلونا
هفتم 8 1388 1:54 بعد از ظهر
دسته ها : پرسپولیس
هفتم 8 1388 1:51 بعد از ظهر
دسته ها : مسعود شجاعی
هفتم 8 1388 1:49 بعد از ظهر
هفتم 8 1388 1:43 بعد از ظهر
دسته ها : پرسپولیس
هفتم 8 1388 1:38 بعد از ظهر
X