معرفی وبلاگ
سپاس از خدایی که آسمان آبی را بالای سر گلهای قرمز آفرید. bnd sport saman_bnd10@yahoo.com
دسته
Pleas witt.....
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1310429
تعداد نوشته ها : 337
تعداد نظرات : 80
Rss
طراح قالب
GraphistThem264

گروه A: استقلال – الاهلی عربستان، الجزیره امارات – الغرافه قطر

قهرمان هشتمین دوره لیگ برتر کشورمان که امسال وضعیت مناسبی در رقابت‌های داخلی ندارد، از قرعه نسبتا بهتری نسبت به بقیه نمایندگان کشورمان بهره می‌برد. با حضور نمایندگان عربستان و امارات، باز هم باید الغرافه قطر را سرشناس‌ترین تیم این گروه و حریف استقلال دانست. الغرافه که فصل گذشته هم پرسپولیس را در دوحه با حساب پنج – یک شکست داده بود در لیگ قطر امسال صدرنشین است و با 46 امتیاز از 19 بازی و تفاضل 33+ وضعیت روبراهی دارد. جالب اینجاست که سرشناس‌ترین چهره ممکن برای این فصل لیگ قهرمانان آسیا هم در جمع یاران الغرافه حضور دارد و او کسی نیست جز جونینیو پرنامبوکانو هافبک سرشناس برزیلی که استاد مسلم ضربات ایستگاهی است و سال‌ها در لباس لیون در لوشامپیونا و لیگ قهرمانان اروپا هنرنمایی کرده است. جدا از جونینیو، یونس محمود عراقی به همراه ملی‌پوشان سرشناسی چون قاسم برهان (دروازه‌بان)، ناصر کمیل، بلال محمد، ابراهیم الغانم و سعود الشمری ستاره‌های نام‌آشنای این تیم قطری هستند.

الاهلی عربستان که هم اکنون در لیگ حرفه‌ای این کشور با اختلاف زیاد نسبت به صدر جدول و مکان پنجم جدول رده‌بندی قرار دارد، دیگر حریف استقلال است. مارسینیو (هافبک) و ویکتور سیموئز (مهاجم) دو برزیلی الاهلی هستند و غیر از آنها تیسیر جاسم و مالک معاذ هم دو ملی‌پوش این تیم سبزپوش عربستانی هستند.

و بالاخره به الجزیره امارات می‌رسیم. تیمی که در لیگ داخلی این کشور فقط با یک امتیاز کمتر از صدر جدول در مکان دوم قرار دارد. الجزیره که در 15 بازی برگزار شده‌اش 33 گل زده و 17 گل خورده و 36 امتیاز کسب کرده است با سه بازیکن برزیلی خود یعنی مارسیو ناسیمنتو (مدافع)، اولیویرا (هافبک) و رافائل سوبیس (مهاجم) و ملی‌پوشان مشهوری چون راشد عبدالرحمان، سبیت خاطر و هلال سعید می‌‌تواند رقیب خطرناکی برای استقلال باشد. دو تیم فصل گذشته هم با یکدیگر در یک گروه قرار داشتند که هر دو بازی رفت و برگشت با نتایج مساوی به پایان رسید.

گروه B: ذوب‌آهن اصفهان – الاتحاد عربستان – بنیادکار ازبکستان – الوحده امارات

 

بدون تعارف ذوب‌آهن برخلاف استقلال بدترین قرعه را بین تیم‌های ایرانی در رقابت‌های این فصل به خود اختصاص داده است چرا که هر سه حریفش قدرت بسیار زیادی دارند.

الاتحاد عربستان که فصل گذشته نایب قهرمان لیگ آسیایی شده بود، در حال حاضر با 39 امتیاز و 14 امتیاز اختلاف نسبت به صدر جدول در مکان سوم جدول رده‌بندی ایستاده است ولی مجموعه نفرات سرشناس این تیم نشان می‌دهد که به حد کافی خطرناک هستند. لوسیانو هافبک برزیلی به همراه هشام ابوچارونه مهاجم شوتزن مراکشی سرشناس‌ترین لژیونرهای الاتحاد هستند که با ملی‌پوشانی چون زاید مبروک (دروازه‌بان)، حمد المنتشری، رضا تکر و صالح الصقری (مدافعان)، محمد نور، سعود فریری، طلال مشعل (هافبک‌ها) و سلطان النمری و نایف هزازی (مهاجمان)‌مجموعه‌ای کاملا پرستاره و قدرتمند را تشکیل می‌دهند.

بنیادکار هم نیازی به تعریف و توضیح اضافه ندارد. این تیم با مربیگری لوئیس فیلیپه اسکولاری و حضور برزیلی‌های سرشناسی چون ریوالدو، لوئیزائو و ادیلسون تقریبا 70 درصد ملی‌پوشان ازبکستان را هم در اختیار دارد که بین آنها سرور جباراوف، ویکتور کارپنکو، انورجان سولیف، انور عفور اوف، بختیار آشورماتوف و خیرا... کریم‌اوف به همراه پاول بوگالو سرشناس‌تر از بقیه هستند.

مشکل ذوب‌آهن اینجاست که تیم از Play off آمده این گروه یعنی الوحده امارات هم در حال حاضر روزهای خوبی را سپری می‌کند. آنها با 37 امتیاز از 15 مسابقه در صدر جدول لیگ امارات قرار دارند و با 28 گل زده در این تعداد بازی مشخصا از قدرت تهاجمی خوبی بهره می‌برند.

فرناندو بایانو، مهاجم برزیلی قدرتمند و تکنیکی، شاخص‌‌ترین لژیونر الوحده است و در کنار او ملی‌پوشانی چون علی ربیع، اسماعیل مطر، حیدر آلو علی، بشیر سعید و موتاز عبدا... هم حضور دارند تا شاگردان منصور ابراهیم‌زاده از همین حالا برای یک رقابت سخت و نفس‌گیر در این گروه آماده باشند.

گروه C: سپاهان اصفهان- الشباب عربستان -پاختاکور ازبکستان و العین امارات

سپاهان که دو فصل پیش نایب قهرمان لیگ آسیایی شده بود و با توجه به صدرنشینی در لیگ ایران و مجموعه خوبی از نفرات که در اختیار دارد،‌امیدوارترین نماینده کشورمان است که الحق در گروه نسبتا خوبی قرار دارد و هیچ حریف قدرتمندتری نسبت به خود پیش رویش ندارد.

الشباب عربستان که با کسب 40 امتیاز از 20 مسابقه در رده دوم جدول رده‌بندی لیگ حرفه‌ای این کشور قرار دارد و با الهلال صدرنشین 13 امتیاز فاصله دارد جدی‌ترین حریف سپاهان است، آمادوفلاویوو مارسلو کاماچو دو بازیکن برزیلی و چند ملی‌پوش درجه دوم عربستان مثل عبدوعطیف،‌احمد عوطیف، حسن معاذ و ناصر الشمرانی سرشناس‌ترین چهره‌های تیم سیاهپوش عربستانی هستند.

پاختاکور ازبکستان هم حریف نسبتا سرشناسی است. پاختاکور که با 20 امتیاز اختلاف نسبت به بنیادکار در لیگ این کشور به نایب قهرمانی دست یافته است در عرصه جذب ستاره‌ها هم از حریف بسیار عقب‌تر است و فقط چند ملی‌پوش نه چندان سرشناس ازبک مثل برادران تاجیف (فرهود و زین‌الدین) الکساندر گنریخ، اوریل احمداوف و اسلام‌اینوموف را در اختیار دارد.

و بالاخره می‌رسیم به العین امارات که فعلا با 32 امتیاز از 15 مسابقه در رده سوم جدول رده‌بندی لیگ این کشور قرار دارد. العین با دو برزیلی به نام‌های والدیویا و موریسیو امرسون و چند ملی‌پوش اماراتی مثل فارس جمعه، فیصل علی، ناصر خمیس و محمد عبدالرحمان نمی‌تواند در حالت عادی حریف چندان قدری برای شاگردان امیر قلعه‌نویی باشد.

گروه D: مس کرمان- الهلال عربستان- السد عربستان- الاهلی امارات

اگر مس در همان حد فصل گذشته بود، گروه نسبتا خوبی برای صعود بود ولی در وضعیتی که نارنجی‌پوشان کرمانی در لیگ داخلی در خطر سقوط هستند و خط دفاعی بسیار آشفته و آسیب‌پذیری هم دارند، در کمال تاسف از همین حالا و قبل از شروع مسابقات باید مس را اولین تیم حذف شده ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا دانست مگر اینکه یک معجزه فوتبالی رخ دهد و مس که هافبک‌ها و مهاجمان خوبی دارد ناگهان متحول شود.

در این گروه الهلال عربستان قدرتمندترین تیم است. الهلال که با اقتداری مثال‌زدنی قهرمان لیگ این کشور شده است جدا از کریستین ویلهلمسون سوئدی و لی‌یونگ پیو از کره‌جنوبی، مجموعه‌ای از ملی‌پوشان سرشناس عربستانی مثل محمد الدعایه دروازه‌بان کهنه‌کار، ماجد المرشدی،‌اسامه حساوی، احمد الفریدی، عمر الغمدی، محمد شلهوب و مهمتر از همه یاسر القحطانی را در اختیار دارد و اگر اتفاق غیر مترقبه‌ای رخ ندهد، این تیم آبی‌پوش عربستانی را باید اولین صعودکننده از این گروه دانست.

الاهلی امارات تنها حریف تیم‌های ایرانی است که از یک بازیکن ایرانی به نام مهرزاد معدنچی سود می‌برد. کلدرسون و باره برزیلی و حسنی عبدربه دیگر لژیونرهای الاهلی هستند و با حضور ملی‌پوشانی مثل فیصل خلیل، سالم خمیس و احمد خلیل مجموعه‌ای تقریبا پرستاره و قابل توجه را تشکیل می‌دهند که می‌توانند حریف قدری برای مس باشند.

آخرین تیم این گروه السد قطر است. تیمی که در لیگ کشورش فقط با دو امتیاز کمتر از الغرافه پرستاره در مکان دوم جدول رده‌بندی قرار دارد و با 50 گل زده در 19 مسابقه خط حمله‌ای توفانی دارد. لئوناردو داسیلوا و فیلیپه جورج دو لژیونر این تیم هستند که در کنار ملی‌پوشان قطری مثل محمد ربیع، عبدا... کوفی، طلال البلوثی، ماجد محمد و خلفان ابراهیم می‌توانند تیمی خطرناک و قدرتمند برای هر حریفی باشند.

دسته ها : خبر های ورزشی
چهارم 12 1388 4:50 بعد از ظهر

یونایتد، ثروتمندترین باشگاه دنیا

بایرن مونیخ چهارمین به عنوان چهارمین باشگاه پولدار جهان انتخاب شد...

2010/2/3 12:18:00

سایت گل- به گزارش وبسایت کانون هواداران بایرن مونیخ در ایران،باشگاه بایرن مونیخ بر طبق گزارش و آمار مجله فوربز به عنوان چهارمین باشگاه پولدار جهان شناخته شد.

سیستم انتخاب پولدارترین باشگاه جهان بر طبق درآمد باشگاه ها در 2 سال اخیر از فروش بازیکن و تبلیغات و مقدار پول پرداخت شده از طرف اسپانسرها بوده است؛ به طوری که تمام خرید و فروش بازیکنان در 2 سال اخیر بررسی شده است و تمام پولهایی که توسط باشگاه ها دریافت شده در این آمار گیری آورده شده. 

آمار گیری پولدار ترین باشگاه جهان به شرح زیر است که موجودی هر باشگاه در جلوی اسم تیم آمده است:

 1)منچستر یونایتد_1435 میلیون دلار

 2)رئال مادرید_1036 میلیون دلار

 3)آرسنال_915 میلیون دلار

 4)بایرن مونیخ_836 میلیون دلار

 5)میلان_824 میلیون دلار

 6)یوونتوس_567 میلیون دلار 7

)اینتر_555 میلیون دلار

 8)چلسی_537 میلیون دلار

 9)بارسلونا_535 میلیون دلار

 10)شالکه_471 میلیون دلار

 هفت کاتالان در تیم منتخب یوفا

مسئولان یوفا، تیم منتخب سال 2009 خود را اعلام کرده اند. آنها با شمارش 4 میلیون رای 320 هزار کاربر وب سایت یوفا که در مقایسه با سال قبل پیشرفتی 30 درصدی داشته، تیم منتخب سال 2009 را برگزیدند. قهرمان کنونی فوتبال اروپا، حکمران مطلق این تیم است و با هفت نماینده درتیم منتخب، عملا عنوان پرافتخارترین تیم اروپایی را مال خود کرده. بارسلونا در فصل گذشته در هر 6 رقابتی که در آن شرکت کرد به قهرمانی رسید و در این انتخاب نیز نمود موفقیتهای تیم کاتالان بارز است. ایکر کاسیاس برای سومین سال متوالی به عنوان سنگربان منتخب سال از سوی کاربران یوفا برگزیده شده. خط دفاعی این تیم منتخب، متشکل از دانیل آلوس (که در سال 2007 در این لیست قرار داشت و در سال 2008 غایب بود)، پاتریس اورا (که برای اولین بار نامش در این لیست آمده)، جان تری و کارلس پویول که هر دویشان در سال 2008 در این لیست قرار داشتند تشکیل شد. مرکز میدان متشکل از کریستیانو رونالدو (که از سال 2007 تاکنون همه ساله نامش در این لیست ذکر شده)، کاکا (که در لیست سال گذشته غایب بوده ولی در لیست سالهای 2007 و 2006 حضور داشت) ، چابی ارناندس( که دومین سال حضورش در این لیست را تجربه می کند) و آندرس اینیستا هستند. لیونل مسی، ستاره آرژانتینی و برنده توپ طلای سال 2009 خط حمله تیم منتخب سال 2009 را در کنار زلاتان ایبراهیموویچ و فرناندو تورس تکمیل می کند.   در این میان، پپ گواردیولا به عنوان مربی منتخب سال 2009 از سوی کاربران فیفا انتخاب شد و بدین ترتیب جای سرالکس فرگوسن را که در دو سال اخیر ، عنوان برترین مربی سال را به خود اختصاص می داد، گرفت.
دسته ها : خبر های ورزشی
چهارم 12 1388 10:9 صبح

 جواد کاظمیان که با رضا عنایتی در تیم الامارات همبازی است امروز همراه استیل آذین تمرین کرد.
کاظمیان علت حضورش در تهران را تعطیلی فوتبال امارات عنوان کرد و گفت: برای حفظ آمادگی بدنی‌ام با هماهنگی مسئولان در تمرین استیل آذین شرکت کردم. حدود 10 روز در تهران خواهم بود.
 کاظمیان امروز با علی کریمی در محل تمرین حاضر شد و با او هم از ورزشگاه کارگران خارج شد.
وی پیش از این در تیم عجمان حضور داشت اما از این باشگاه جدا شد.
گفتنی است پیش از این شایعه حضور کاظمیان در استیل آذین شنیده می‌شد.

ونگر سرمربی فصل آینده رئال مادرید

سرمربی فرانسوی تیم فوتبال آرسنال همچنان از طریق وکیل خود سرگرم مذاکره با رئال مادرید است.

 

 آرسن ونگر برای سال آینده با هر نتیجه که توسط مانوئل پیگرینی کسب کند، سرمربی جدید رئال مادرید خواهد بود.
 روزنامه‌های انگلیسی به خصوص تایمز و سان لندن در تحلیل‌هایی افشاگرانه مدعی شده‌اند پرس؛ مدیرعامل رئال تحت فشار دو دلال پرتغالی مجبور به عقد قرارداد با مانول پیگرینی شده و خورخه والدانو نایب رئیس این باشگاه نیز از این قرارداد سود برده است.
 در ادامه این گزارش آمده است: رئال مادرید هر نتیجه‌ای که کسب کند در پایان این فصل با مانول پیگرینی خداحافظی کرده و با آرسن ونگر قرارداد رسمی منعقد می‌کند.

 

تیم فوتبال سپاهان اصفهان وارد عربستان سعودی شد

تیم فوتبال سپاهان اصفهان دوشنبه شب درقالب کاروانی 47 نفره وارد ریاض پایتخت عربستان شد و مورد استقبال "محمد عمرانی " کادر سفارت ایران در عربستان و ایرانی ها ی مقیم این کشور قرارگرفت .

 
 

  تیم فوتبال سپاهان قرار است چهارشنبه شب در نخستین دیدار خود در چارچوب رقابتهای باشگاههای اسیا در 2010 میلادی به مصاف تیم عربستانی الشباب رود .
 غایب اصلی نماینده ایران در این دوره از رقابت ها " محرم نویدکیا " کاپیتان این تیم است که در جریان برگزاری رقابت های حذفی دچار آسیب دیدگی شد و اکنون این تیم را در این مسابقه همراهی نمی کند .
 تیم سپاهان اصفهان در گروه سوم این رقابت ها با تیم های العین امارات - پاختاکور ازبکستان و الشباب عربستان همگروه است .

 

دسته ها : خبر های ورزشی
چهارم 12 1388 9:49 صبح
X