معرفی وبلاگ
سپاس از خدایی که آسمان آبی را بالای سر گلهای قرمز آفرید. bnd sport saman_bnd10@yahoo.com
صفحه ها
دسته
Pleas witt.....
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1164701
تعداد نوشته ها : 1036
تعداد نظرات : 117
Rss
طراح قالب
GraphistThem264

دنيزلي: فردا روز جديدي است

مصطفي دنيزلي مي‌گويد فردا داربي متفاوتي ميان پرسپوليس و استقلال برگزار مي‌شود و بازي‌هاي قبلي ديگر تمام شده است.


  سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در نشست خبري پيش از ديدار تيمش برابر استقلال در هفته بيست و چهارم ليگ برتر اظهار كرد: حال و هواي بازي‌هاي داربي هميشه متفاوت است. در زماني كه در پرسپوليس بودم، بازي با استقلال هميشه خوب از آب درمي‌آمد. حالا بعد از يك مدت زمان طولاني دوباره مقابل اين تيم قرار مي‌گيرم.

وي درباره استقلال گفت: آن‌ها از ابتداي سال روند خوبي را داشتند و الان هم در رتبه نخست جدول هستند. ما هم مي‌خواهيم هر روز كه مي‌گذرد، پله‌هاي ترقي را بيشتر طي كنيم و چه از نظر تاكتيكي و بدني و چه از نظر جايگاه‌مان در جدول به آن چيزي كه مي‌خواهيم برسيم. استقلال و پرسپوليس تيم‌هاي پيشرو فوتبال ايران هستند. ما مي‌خواهيم از رقابت فردا با خوشحالي بيرون بياييم اما از آن مهم‌تر اين است كه فوتبال دوستان ايراني يك فوتبال زيبا را ببينند.

دنيزلي درباره غيبت تعدادي از بازيكنان استقلال در بازي فردا گفت: ما هم كم و بيش بازيكناني كه مشكل داشته باشند داريم. اما وقتي تيمي مي‌تواند 11 نفر درون زمين بفرستد، ديگر نبايد عذري باقي بماند. در حال حاضر سه، چهار بازيكن مصدوم داريم. مازيار زارع، دو روز با تيم تمرين نكرده و غلامرضا رضايي و حميدرضا علي‌عسگر هم آسيب ديده‌اند.

وي در پاسخ به اين سوال كه پرسپوليس از زمان آمدن شما روند پرفراز و نشيبي را طي كرده، فردا چه نتيجه‌اي به دست خواهيد آورد گفت: فكر مي‌كنم فردا روند‌مان صعودي باشد. قطعا كسب نتيجه در بازي مهم است، اما تيمي كه مي‌خواهد نتيجه را به دست بياورد، بايد در ابتدا يك فوتبال خوب ارائه كند.

خبرنگاري از سرمربي پرسپوليس پرسيد سرخ‌پوشان در چهار بازي قبلي بازي را به استقلال واگذار كردند كه دنيزلي در پاسخ گفت: آن داربي‌ها ديگر تمام شده. فردا روز جديدي است و اين بازي با تمام بازي‌هاي قبل فرق مي‌كند.

دنيزلي در پاسخ به اين سوال كه روز اولي كه آمده بوديد از پيروزي مقابل استقلال صحبت كرديد. حالا هم از اين موضوع صحبت مي‌كنيد؟ گفت: حالا خيلي زمان زيادي به داربي نمانده و فردا ساعت هشت شب مشخص مي‌شود كه ما بازي را مي‌بريم يا استقلال. طبيعي است كه همان طور كه من مي‌خواهم فردا استقلال را ببرم، مربي استقلال هم به دنبال پيروزي در اين بازي است. از هواداران پرسپوليس مي‌خواهم كه فردا در كنار تيم‌شان باشند.

مصطفي دنيزلي در ادامه درباره زمان برگزاري بازي و اينكه بهتر نبود اين ديدار دو ساعت زودتر برگزار مي‌شد گفت: مطمئنا سرماي هوا روي تعداد تماشاگراني كه به ورزشگاه مي‌آيند، تاثير مي‌گذارد اما امكان دارد كه اين بازي را به اين علت ساعت 6 گذاشته باشند كه در روز پنجشنبه هم كه يك روز كاري است، برخي از مردم هنوز سر كارشان هستند و بتوانند بعد از كار به بازي برسند. البته خيلي نبايد روي اين موضوع تكيه كرد چرا كه بازي‌هاي اروپا معمولا در شب انجام مي‌شود. ضمن اينكه فكر نمي‌كنم بين ساعت 4 تا 6 درجه سرما زياد تفاوت بكند.

وي در پاسخ به اين سوال كه شما گفته بوديد 5 هفته براي رساندن پرسپوليس به شرايط واقعي خود زمان مي‌خواهيد و حالا 6 هفته از حضورتان گذشته گفت: در 6 بازي قبل بيشتر از همه بازي‌ها در ديدار ذوب آهن از نمايش تيمم راضي بودم. در دو ديداري كه پيروز شديم، در قسمت‌هايي از بازي، از عملكرد تيم رضايت داشتم.

دنيزلي در ادامه با اشاره به اينكه هيچ وقت نتيجه مساوي او را راضي نمي‌كند گفت: در تمام تيم‌هايي كه مربي‌گري كرده‌ام و در همه سطوح هيچ وقت به مساوي راضي نبوده‌ام. ما نمي‌توانيم براي مساوي برنامه‌ريزي كنيم. تيم‌هاي بزرگ هيچ وقت به تساوي فكر نمي‌كنند.

سرمربي ترك تبار پرسپوليس درباره حضور چند بازيكن تكنيكي در اين تيم از جمله علي كريمي و غلامرضا رضايي گفت: بازيكنان آزادند كه ويژگي‌هاي خود را در زمين به نمايش بگذارند. اما آن‌ها مجبورند كه اين ويژگي‌ها را در اختيار تيم قرار دهند.

خبرنگاري درباره مسائل مربوط به داوري بازي و احتمال اشتباه داور پرسيد كه دنيزلي در پاسخ گفت: من درباره همه چيز با بازيكنانم صحبت مي‌كنم و داوري هم جزو اين مسائل است. اينكه چند سال است كه داربي را داوران ايراني قضاوت مي‌كنند، نمي‌دانم اما وقتي اين موضوع را فهميدم خيلي خوشحال شدم چرا كه داوران ايراني از اطلاعات و تجربه كافي برخوردار هستند و قطعا اشتباه هم خواهند داشت چرا كه داوري يك شغل سخت است و در اين ميان ممكن است اشتباه داور به سود ما باشد يا به ضرر ما. براي اينكه بازي خوبي شاهد باشيم، داور هم مسئوليت‌هاي مهمي بر عهده دارد. تنها انتظار من از داور اين است كه ريتم بازي را پايين نياورد و در آوانتاژها دقت كند.

وي در پاسخ به سوال خبرنگاري كه از او پرسيد چرا با وجود همه پيشنهادهايي كه از تركيه داشتيد ايران را انتخاب كرديد گفت: نمي‌خواستم در تركيه بمانم چرا كه ايران را دوست داشتم. شايد در ذهنم خطور كند كه چند بازيكن از تركيه به ايران بياورم اما بين فوتبال دو كشور تفاوت‌هاي زيادي وجود دارد. مثلا درباره ماديات دو كشور مساوي نيستند. البته مقايسه‌اي كه انجام دادم نبايد اين طور برداشت كنند كه من آمده‌ام ايران كه پول زيادي بگيرم. در تركيه هر پولي كه بگيريد در بورس اعلام مي‌شود. اينكه من به ايران آمده‌ام بدين علت بوده كه علاقه خاصي به ايران و پرسپوليس دارم.

  

دسته ها : خبر هاي ورزشي
دوازدهم 11 1390 3:19 بعد از ظهر
دسته ها : خبر هاي ورزشي
دوازدهم 11 1390 2:5 بعد از ظهر

 

دليل توقف چهار دقيقه اي بازي اورتون-من سيتي/گزارش تصويري

فوتبال جهان - در دقايق آخر نيمه اول بازي تيمهاي اورتون و من سيتي درگوديسون پارك يكي از تماشاگران در بازي وقفه ايجاد كرد.


 
 
دسته ها : خبر هاي ورزشي
دوازدهم 11 1390 2:5 بعد از ظهر

 

ادينهو: از شارجه اخراج نشدم اما توافق كنند به مس مي آيم

 در حالي كه برخي از منابع صبح امروز خبرهايي مبني بر اخراج ادينهو از تيم شارجه امارات منتشر كردند اين بازيكن خبر اخراجش را رد كرده و شخص ديگري را بازيكن اخراجي تيم شارجه مي داند.

سعيد قرايي / البته با قطعي شدن سقوط تيم الشارجه ظاهرا اين باشگاه براي فروش بازيكنانش دست خود را كاملا باز گذاشته است. در آخرين تماسي كه با ادينهو برقرار شد گفت درصورت موافقت باشگاه او مي تواند از اين تيم جدا شود و به تيم جديدي برود. ستاره فصل قبل تيم مس كرمان در رابطه با آخرين وضعيت خودش مي گويد: ظاهرا باشگاه براي فروش بازيكنانش آزادي عمل زيادي به خرج مي دهد و جدا شدن چند بازيكن از تيم نشان مي دهد اگر باشگاه مس با باشگاه اماراتي به توافقي دست پيدا كنند مي توانم از اين تيم جدا شوم و به مس بيايم. خبر اخراج من از الشارجه صحيح نيست بلكه بازيكن ديگري از تيم ما امروز اخراج شده بود.
ظاهرا ادينهو كه اصلا فصل موفقي را در ليگ امارات نداشته است كاملا علاقه مند است به فوتبال ايران برگردد. مقامات باشگاه مس چند هفته پيش در رابطه با جذب او براي فصل آينده مذاكره كرده بودند و تقريبا به توافق هم رسيده بودند اما حالا بعد از اين ماجرا ظاهرا تلاش مقامات مس براي جذب اين بازيكن به كرمان چند برابر شده است. البته در كنار باشگاه مس فعاليت رويانيان و فتح الله زاده براي جذب ستاره برزيلي فصل قبل مس به يكي از تيم هاي سرخابي پايتخت دو چندان خواهد شد اما مزيتي كه تيم كرماني نسبت به دو تيم تهراني دارد وجود يك جاي خالي در ليست مس است كه در دو تيم پرسپوليس و استقلال وجود ندارد! ظاهرا مسي ها از طريق كميسيون پزشكي نام بيژن كوشكي را از ليست خود خارج كرده اند و از اين طريق مي توانند جاي او را با ادينهو پر كنند. البته هيچ بعيد نيست دو تيم پرسپوليس و استقلال هم براي جذب اين بازيكن سرشناس از طريق نفوذهاي خود به هر طريق براي اين بازيكن جاي خالي باز كنند از همين رو مقامات مس اگر درصدد هستند يكبار ديگر اين بازيكن را از دست ندهند بايد هرچه سريعتر تلاش هاي خود را دو چندان كنند. گفته مي شود به زودي ادينهو به ايران سفر خواهد كرد تا راحت تر زمينه بازگشت خود را به ليگ ايران فراهم كند. شايد بازگشت ادينهو برابر با رهايي مس از پائين جدول باشد!
دسته ها : خبر هاي ورزشي
دوازدهم 11 1390 12:20 صبح

 

اعتراض رسمي باشگاه پرسپوليس به اشتباهات داوري / اين اشتباهات به سود برخي از تيم‌ها تكرار مي‌شود

سايت باشگاه پرسپوليس نوشت:

باشگاه پرسپوليس اعتراض رسمي خود را به اشتباهات مكرر داوري اعلام كرد.
متن اين شكايت كه رونوشت آن نيز براي علي كفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال ايران ارسال شد، به شرح زير است:
جناب آقاي مهندس مهدي تاج
رياست محترم كميته داوران فدراسيون فوتبال جمهوري اسلامي ايران
"همانطور كه استحضار داريد ديدار دو تيم پرسپوليس و ذوب آهن كه روز يكشنبه، نهم بهمن ماه در ورزشگاه آزادي برگزار شد در حالي با تساوي بدون گل پايان يافت كه به استناد تصاوير تلويزيوني، دو خطاي پنالتي بازيكنان حريف به دليل كم توجهي داور ناديده گرفته شد تا با توجه به شرايط پرسپوليس در جدول و همچنين در آستانه بازي حساس شهرآورد، دو امتياز با ارزش از تيم پرسپوليس سلب شود.
برابر تصاوير تلويزيوني ثبت شده، خطاي پنالتي اول زماني روي داد كه جواد كاظميان بازيكن تيم پرسپوليس در محوطه جريمه صاحب توپ بود، اما بازيكن سرنگون شده ذوب آهن با ضربه دست كه عمد بودن آن مشخص است، توپ را از جلوي پاي او دور كرد. دومين خطاي پنالتي در نيمه دوم و زماني اتفاق افتاد كه علي كريمي در محوطه جريمه پا به توپ به سمت دروازه حريف حركت مي كرد و بازيكن ذوب آهن با خطاي مسلم او را متوقف نمود. اين پنالتي آشكار هم براي پرسپوليس اعلام نشد.
بر اين اساس با توجه به اينكه اعضاي تيم پرسپوليس در جريان بازي با احترام به داور از هرگونه اعتراض امتناع كرده اند، اميد مي رود كه كميته محترم داوران با بررسي اين شكايت ضمن برخورد مناسب، حتي الامكان از تكرار موارد مشابه جلوگيري نمايد.
همانطور كه پيش از اين نيز در اعتراض هاي قبلي يادآوري كرده بوديم تيم پرسپوليس اين روزها شرايط حساسي را پشت سر مي گذارد و بدون ترديد، بروز اينگونه اشتباهات داوري كه در اين فصل بارها براي اين تيم مساله ساز شد، نه تنها لطمات معنوي و مادي جدي متوجه باشگاه فرهنگي ورزشي پرسپوليس و هواداران پرشمار آن مي كند، بلكه با كاهش اقبال هواداران و علاقمندان نتيجه آن براي كل ليگ، تيم ملي كشورمان و موقعيت فوتبال ايران در عرصه هاي بين المللي بويژه نزد كنفدراسيون فوتبال آسيا، به شدت زيانبار خواهد بود.
تيم پرسپوليس در اين فصل بارها از ناحيه كم توجهي داوران امتيازات با ارزشي را از دست داد كه در موقعيت كنوني در جدول رده بندي رقابت ها تاثيرگذار بوده است و متاسفانه اين روند همچنان ادامه دارد. با وجود پرهيز باشگاه از جوسازي و غوغا سالاري شاهد بي توجهي به درخواست هاي مكرر براي برقراري عدالت در رقابت ها بوده ايم. بدون ترديد اين فقط آينده و موقعيت پرسپوليس نيست كه با اين روند در خطر جدي قرار گرفته است، بلكه با تكرار چنين مواردي به سود بعضي از تيم ها و عليه تيم هايي ديگر از جمله تيم پرسپوليس، اعتبار رقابت هاي ليگ برتر و نتايج پاياني آن زير سوال خواهد رفت.
باشگاه فرهنگي ورزشي پرسپوليس و ميليون ها هوادار آن، از كميته محترم داوران انتظار دارد كه در راستاي تلاش هاي صورت گرفته براي ارتقاء سطح داوري ليگ، اقدامات جدي را براي جلوگيري از تكرار موارد مشابه و تغيير نتايج بازي ها به عمل آورد تا منجر به تغيير در رده بندي نهايي در پايان فصل نگردد. بدون ترديد اين باشگاه انجام پيگيري هاي بيشتر را حق محفوظ خود مي داند. همچنين انتظار دارد بر خلاف رويه گذشته از نتايج اقدامات، اين باشگاه را كتبا مطلع فرمائيد."
محمد رويانيان
مدير عامل باشگاه فرهنگي ورزشي پرسپوليس
 
دسته ها : خبر هاي ورزشي
دوازدهم 11 1390 12:19 صبح

 

مظلومي: بارسلونا از بردن رئال و استقلال از بردن پرسپوليس سير نمي‌شود /ديگر در مورد تراكتورسازي حرف نمي زنم/هميشه شعبان،يك بار هم رمضان 59

 سايت رسمي باشگاه استقلال نوشت:

پرويز مظلومي، سرمربي تيم استقلال پس از پيروزي تيمش مقابل تراكتورسازي و البته در آستانه ديدار روز پنجشنبه اين تيم مقابل پرسپوليس، در گفت‌وگويي در خصوص مسائل مختلف به صحبت پرداخت.
 
موفق شديد تراكتورسازي را در تبريز شكست دهيد تا يكبار ديگر صدرنشيني‌تان را تثبيت كنيد.
 
ترجيح مي‌دهم ديگر در مورد اين بازي صحبت نكنم چرا كه براي ما تمام شده است، فقط به ذكر اين جمله بسنده مي‌كنم كه اين برد بنا بر دلايلي به خود من خيلي چسبيد.
 
اما در كنار برد شما مسئله ديگري كه در اين بازي به آن پرداخته شد بحث داوري محسن تركي بود كه با اعتراض تراكتوري‌هاي نيز همراه بود.
 
از قديم گفتند هميشه شعبان، يكبار هم رمضان. در همين فصل جديد بازي‌هاي زيادي بوده كه ما به لحاظ داوري ضربه خورده‌ايم و حالا اين اتفاق براي رقيب مي‌افتد، حريف براي ما تيم بسيار قابل احترامي بود اما من و تيمم فقط به سه امتياز اين بازي فكر مي‌كرديم كه موفق شديم آن را هم به دست بياوريم.
 
حالا با اين برد با روحيه‌اي بهتر آماده دربي 74 مي‌شويد. ارزيابي‌تان از اين بازي چيست؟
 
مثل تيم بارسلونا كه از بردن رئال‌مادريد هيچ‌وقت خسته نمي‌شود، استقلال هم هيچ‌گاه از بردن پرسپوليس سير نمي‌شود. پرسپوليس تيم بسيار خوب، قابل احترام و با هواداراني فهيم است كه حالا مربيگري آن برعهده دنيزلي است، با اين حال ما مقابل اين تيم هم به برد فكر مي‌كنيم چرا كه هدف ما قهرماني است و نام حريفان براي ما چندان تفاوتي ندارد، ضمن اينكه به شخصه معتقدم دليل اصلي جذابيت ليگ ايران اين دو تيم پرطرفدار است كه بازي‌هايشان نيز نقش بسزايي در جذابيت هرچه بيشتر ليگ ايران دارند.
 
خسرو حيدري و ساموئل با كارت زردهايي كه در ديدار مقابل تراكتورسازي دريافت كردند بازي با پرسپوليس را از دست دادند؟
 
استقلال يك تيم و يك خانواده بزرگ است كه همه بازيكنان آن قابل اطمينان هستند، ما در بازي‌هاي بسياري چندين مهره‌مان را در اختيار نداشتيم، اما نتيجه گرفته‌ايم. حتي با تيم دوم‌مان هم به پرسپوليس نباخته‌ايم. اينكه مي‌گوييم خانواده هستيم يعني همين. منظورم از خانواده بودن يك خانواده چند نفره نيست، بلكه منظور من خانواده چهل‌ميليون نفري است كه استقلال را دوست دارند و براي موفقيتش تلاش مي‌كنند. ما به اينكه در بازي‌هايمان بخواهيم از بازيكنان جايگزين استفاده كنيم عادت كرده‌ايم چون اين اتفاق بارها براي‌مان افتاده، با اين حال هميشه از پس كار برآمده‌ايم.
 
يعني نگران غيبت اين مهره‌هاي خود نيستيد؟
 
نه، همان‌طور كه گفتم مثل هميشه متحد و همدل براي موفقيت استقلال تلاش مي‌كنيم. ما به كار گروهي‌مان يقين داريم، مثل بازي با تراكتور كه بازيكنانم توانستند بيش از 400 پاس سالم به هم بدهند و نسبت به حريف سرتر بودند. نمايش گروهي ما همواره با نتايج مثبت همراه بوده ضمن اينكه اين نكته را اضافه كنم كه هر وقت به بازي دربي مي‌رسيم، نگراني‌هايمان كمتر مي‌شود چون بازيكنانم بهتر و مصمم‌تر از قبل تمرين مي‌كنند به طوري كه كار‌مان براي انتخاب 11 بازيكن ثابت خيلي سخت‌تر از بازي‌هاي قبلي‌مان مي‌شود.
 
كارلوس كروش هم بازي شما و تراكتورسازي را از نزديك تماشا مي‌كرد، در حالي كه طي چند روز قبل صحبت‌هايي نيز ميان شما و او مطرح شده بود.
 
حرف‌هايي كه از قول من زده شده بود بعضا درست نبودند، ضمن اينكه در مورد ساير موضوعات من نه تنها در مورد استقلال كه در مورد همه ليگ حرف زدم و در واقع حرف من حرف مربيان ليگ بود. ما همه غمخوار تيم‌ملي كشورمان هستيم و دوست داريم كه ايران به جام‌جهاني صعود كند، اما خواهش مي‌كنم من و كروش را رودرروي هم قرار ندهند چرا كه ما كنار هم هستيم، اگر هم بحثي بين ما پيش مي‌آيد بحث مربيگري‌ است آن هم براي ارتقاي هرچه بيشتر فوتبال ايران. وقتي بازي‌هاي فشرده‌تر باشد مصدومان هم بيشتر مي‌شوند و اينچنين تيم‌ملي ضرر مي‌كند. درد من هم درد تيم‌ملي است نه فقط استقلال. ما استقلال را بزرگ و مقتدر و قوي مي‌خواهيم تا تيم‌ملي هم بزرگ و مقتدر و كوبنده باشد. ما بهترين همكاران تيم‌ملي هستيم، به همين خاطر من و بقيه استقلالي‌ها آرزو مي‌كنيم كه ايران با كروش موفق شود.
 
در آستانه دربي چه صحبتي با هواداران استقلال داريد؟
 
از آنها مي‌خواهم مثل بازي سال قبل‌مان مقابل النصر كه حمايتي بي‌نظير از ما داشتند و هرگاه توپ به دست حريف مي‌افتاد با سوت‌هاي كر كننده ورزشگاه را به لرزه درمي‌آوردند، براي اين بازي نيز حمايتي 90دقيقه‌اي از ما داشته باشند. اميدوارم كه آن لشكر چندده‌هزار نفري را روز پنجشنبه در ورزشگاه ببينم چرا كه ما هركدام به نوعي سرباز استقلال هستيم و استقلال اگر حركتي رو به جلو دارد، به خاطر هواداران بسيار پرشورش است.
دسته ها : خبر هاي ورزشي
دوازدهم 11 1390 12:14 صبح
 

 

نتايج كامل ۷۳ دربي گذشته

 پرسپوليس و استقلال تا به حال 73 بار با يكديگر مسابقه داده‌اند.

 نتايج كامل 73 دربي گذشته به شرح زير است:

1- شانزدهم فروردين سال 1347

* پرسپوليس صفر - استقلال صفر

 

2- بيستم دي سال 1347

* پرسپوليس صفر - استقلال صفر

 

3- سيزدهم مرداد سال 1348

* پرسپوليس يك - استقلال 3

گل‌ها: احمد منشي زاده (8)، علي جباري (44) و كارو حق ورديان (88) براي استقلال و كاظم گنجاپور (72) براي پرسپوليس

 

4- هفدهم بهمن سال 1348

* پرسپوليس صفر - استقلال 3

(اولين بازي ناتمام دو تيم كه نتيجه آن با راي فدراسيون فوتبال سه بر صفر به سود استقلال اعلام شد)

- اين بازي با برتري يك برصفر استقلال در جريان بود كه با اعتراض بازيكنان پرسپوليس نيمه تمام ماند. تك گل استقلال را نيز غلامحسين مظلومي در دقيقه 9 به ثمر رسانده بود.

 

5-  سوم مهر سال 1349

* پرسپوليس 2 - استقلال 3

گل‌ها: جواد قراب (73)، كارو حق ورديان (87) وعباس مژدهي (88) براي استقلال و علي پروين (7) و حسين كلاني (23) براي پرسپوليس

 

6- بيست و هفتم دي سال 1349

* استقلال 3 - پرسپوليس صفر

(دومين بازي ناتمام دو تيم كه نتيجه آن با راي فدراسيون فوتبال سه بر صفر به سود استقلال اعلام شد)

- اين بازي تا دقيقه 75 يك بر يك مساوي در جريان بود ، تا اينكه بازيكنان تيم  پرسپوليس به دليل اعتراض به  نحوه قضاوت داور زمين را ترك كردند. براساس راي صادره از سوي فدراسيون فوتبال تيم استقلال با نتيجه 3 برصفر برنده بازي شد. پيش از قطع مسابقه حسن كلاني (2) براي پرسپوليس گلزني كرده بود و تك گل استقلال را نيز عباس مژدهي در دقيقه 75 به ثمر رسانده بود.

 

7- بيست و هشتم خرداد سال 1350

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل‌ها: غلامحسين مظلومي (30) براي استقلال و صفر ايرانپاك (90) براي پرسپوليس

 

8- پانزدهم بهمن سال 1350

* پرسپوليس 4 - استقلال يك

گل‌ها: حسين كلاني (43 و 90)، صفر ايرانپاك (56) و محمود خوردبين (75) براي پرسپوليس و علي جباري (73) براي استقلال

 

9- سوم فروردين سال 1351

* پرسپوليس 2- استقلال صفر

گل‌ها: صفر ايرانپاك (50) و حسين كلاني (89)

 

10- يازدهم اسفند سال 1351

* استقلال 2 - پرسپوليس صفر

گل‌ها: علي جباري (40 و 87)

 

11- بيست و پنجم خرداد سال 1351

* استقلال يك - پرسپوليس صفر

گل: رضا عادلخاني (3)

 

12- شانزدهم شهريور سال 1352

* پرسپوليس 6 - استقلال صفر

گل‌ها: همايون بهزادي (50 و 86 و 90)، ايرج سليماني (45 و 56) و حسين كلاني (32)

 

13- هجدهم آذر سال 1352

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل‌ها: همايون بهزادي (46) براي پرسپوليس و علي جباري (70) براي استقلال

 

14- چهارم خرداد سال 1353

* استقلال يك - پرسپوليس صفر

گل: حسن روشن (88)

 

15 - بيست و هفتم آذر سال 1353

* پرسپوليس 2 - استقلال يك

گل‌ها: صفر ايرانپاك (50) و اسماعيل حاج رحيمي پور (70) براي پرسپوليس و غلامحسين مظلومي (60) براي استقلال

 

16- پانزدهم ارديبهشت سال 1354

* استقلال 3 - پرسپوليس يك

گل‌ها: غلامحسين مظلومي (11 و 62) و مسعود مژدهي (47) براي استقلال و صفر ايرانپاك (53) براي پرسپوليس

 

17- بيست و پنجم مهر سال 1354

* پرسپوليس 2 - استقلال صفر

گل‌ها: جهانگير فتاحي (22) و اسماعيل حاج رحيمي پور (38)

 

18- بيست و هفتم اسفند سال 1354

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل‌ها: مسعود مژدهي (20) براي استقلال و محمود خوردبين (85) براي پرسپوليس

 

19- دوم مهر سال 1355

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل‌ها: هادي نراقي (26) براي استقلال و علي پروين (40) براي پرسپوليس

 

20- هجدهم ارديبهشت سال 1356

* استقلال 3 - پرسپوليس صفر

گل‌ها: محرم عاشوري (45)، حسن روشن (83) و سعيد مراغه چيان (88) 

 

21- هجدهم آذر سال 1356

* پرسپوليس 2 - استقلال يك

گل‌ها: صفر ايرانپاك (15 و 34) براي پرسپوليس و حسن روشن (85) براي استقلال

 

22- بيست و پنجم آبان سال 1358

* استقلال يك - پرسپوليس صفر

گل: غلامرضا فتح آبادي (42)

 

23- سيزدهم تير سال 1359

* پرسپوليس صفر - استقلال صفر

 

24 - شانزدهم مهر سال 1360

* پرسپوليس صفر - استقلال صفر

 

25- هفدهم دي سال 1361

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل‌ها: غلامرضا فتح آبادي (10) براي پرسپوليس و بهتاش فريبا (87) براي استقلال

 

26- پانزدهم مهر سال 1362

* استقلال يك - پرسپوليس صفر

گل: پرويز مظلومي (59)

 

27- بيست و پنجم خرداد سال 1365

* پرسپوليس 3 - استقلال صفر

گل‌ها: شاهرخ بياني (12و 52) و ناصر محمدخاني (62)

 

28- هفتم فروردين سال 1366

* پرسپوليس صفر - استقلال صفر

 

29- هجدهم شهريور سال 1367

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل‌ها: فرشاد پيوس (46) براي پرسپوليس و جعفر مختاري فر (60) براي استقلال

 

30- نوزدهم اسفند سال 1367

* پرسپوليس صفر(4) - استقلال صفر(2)

(اين ديدار در رقابت‌هاي جام حذفي برگزار شد كه پرسپوليس در ضربات پنالتي حريف خود را از پيش رو برداشت)

 

 

 

31- هفدهم آذر سال 1368

* پرسپوليس يك - استقلال صفر

گل: رضا عابديان (18)

 

32- چهارم خرداد سال 1369

* استقلال 2 - پرسپوليس يك

گل‌ها: عباس سرخاب (46) و عبدالصمد مرفاوي (72) براي استقلال و نادر مير احمديان (12) براي پرسپوليس

 

33- بيست و هشتم دي سال 1369

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل‌ها: شاهرخ بياني (62) براي استقلال و فرشاد پيوس (75) براي پرسپوليس

 

34- چهارم بهمن سال 1370

* پرسپوليس صفر - استقلال صفر

 

35- پانزدهم اسفند سال 1370

* استقلال 2 - پرسپوليس صفر

گل‌ها: عبدالصمد مرفاوي (8) و صادق ورمزيار (15)

 

36- هشتم خرداد سال 1371

* استقلال يك - پرسپوليس صفر

گل: عبدالصمد مرفاوي (48)

 

37 - يازدهم دي سال 1371

* پرسپوليس صفر - استقلال صفر

 

38 - پانزدهم دي سال 1373

* استقلال 3- پرسپوليس صفر

(سومين بازي ناتمام دو تيم كه نتيجه آن با راي فدراسيون فوتبال سه بر صفر به سود استقلال اعلام شد)

- اين بازي تا دقيقه 88 دو بر دو مساوي دنبال مي شد اما به دليل درگيري كاپيتان‌هاي دو تيم و هجوم تماشاگران منستب به تيم پرسپوليس به داخل زمين نيمه تمام ماند. پس ازيك روز كميته انضباطي فدراسيون فوتبال راي به پيروزي سه بر صفر تيم استقلال داد. تا پيش از قطع مسابقه براي پرسپوليس فرشاد پيوس (21 - پنالتي) و بهزاد داداش زاده (56) گلزني كرده بودند و گلهاي تيم استقلال توسط صادق ورمزيار (79 - پنالتي) و ادموند اختر (87) به ثمر رسيده بود.

 

39- هفتم بهمن سال 1373

* پرسپوليس صفر - استقلال صفر

 

40- ششم مرداد سال 1374

* استقلال 3 - پرسپوليس يك

گل‌ها: ادموند اختر (7)، صادق ورمزيار (16) و محمد تقوي (36) براي استقلال و مرتضي كرماني مقام (49) براي پرسپوليس

 

41- هشتم دي سال 1374

* پرسپوليس صفر - استقلال صفر

 

42- بيست و هفتم مهر سال 1375

* پرسپوليس يك - استقلال صفر

گل: ادموند بزيك (87)

 

43- بيستم تير سال 1376

* پرسپوليس 3 - استقلال صفر

گل‌ها: ادموند بزيك (30)، مهدي مهدوي كيا (70) و بهنام طاهرزاده (87)

 

44- بيست و دوم آبان سال 1377

* پرسپوليس يك - استقلال صفر

گل‌: مهدي هاشمي نسب (45)

 

45- دوم فروردين سال 1378

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل ها: مهدي هاشمي نسب (3) براي پرسپوليس و فرد ملكيان (43) براي استقلال

 

46- بيستم تير سال 1378

* پرسپوليس 2 - استقلال يك

گل‌ها: مهدي هاشمي نسب (12) و افشين پيرواني (85) براي پرسپوليس و سهراب بختياري زاده (50) براي استقلال

 

47- دوم مهر سال 1378

* پرسپوليس صفر - استقلال صفر

 

48- هشتم اسفند سال 1378

* پرسپوليس 2 - استقلال صفر

گل‌ها: مهدي هاشمي نسب (8) و پايان رافت (80)

 

49- نهم دي سال 1379

* پرسپوليس 2 - استقلال 2

گل‌ها: بهروز رهبري فر (57) و علي كريمي (89) براي پرسپوليس و محمد نوازي (67) و مهدي هاشمي نسب (86) براي استقلال

 

50- پنجم اسفند سال 1379

* استقلال يك - پرسپوليس صفر

گل: عليرضا اكبرپور (72)

 

 

 

51 - بيست و هشتم اسفند سال 1380

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل‌ها: رضا جباري (25) براي پرسپوليس و محمد نوازي (38) براي استقلال

 

52- نوزدهم ارديبهشت سال 1381

* پرسپوليس صفر - استقلال صفر

 

53 - بيستم دي سال 1381

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل‌ها: علي سامره (1) براي استقلال و علي انصاريان (70) براي پرسپوليس

 

54- بيست و سوم خرداد سال 1382

* پرسپوليس 2 - استقلال يك

گل‌ها: يحيي گل محمدي (11) و بهنام ابوالقاسم پور (50) براي پرسپوليس و عليرضا اكبرپور (63) براي استقلال

 

55- بيست و پنجم مهر سال 1382

* استقلال 2 - پرسپوليس يك

گل‌ها: علي سامره (8) و محمود فكري (57) براي استقلال و عيسي ترائوره (70) براي پرسپوليس

 

56- سيزدهم بهمن سال 1382

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل‌ها: داوود سيد عباسي (3) براي استقلال و حامد كاويانپور (20) براي پرسپوليس

 

57- اول آبان سال 1383

* پرسپوليس صفر - استقلال صفر

 

58- هفتم اسفند سال 1383

* استقلال 3 - پرسپوليس 2

گل‌ها: غلامرضا عنايتي (68)، محمود فكري (83) و پيروز قرباني (90) براي استقلال و سهراب انتظاري (77) و شيث رضايي (84) براي پرسپوليس

 

59- چهاردهم آبان سال 1384

* استقلال يك - پرسپوليس صفر

گل: غلامرضا عنايتي (56)

 

60- نوزدهم اسفند سال 1384

* پرسپوليس صفر - استقلال صفر

 

61- دوازدهم آبان سال 1385

* پرسپوليس 2 - استقلال يك

گل‌ها: مهرزاد معدنچي (23) و مهرداد اولادي (70) براي پرسپوليس و اميرحسين صادقي (17) براي استقلال

 

62- دهم فروردين 1386

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل‌ها: عليرضا واحدى‌ نيكبخت‌ (13) براي پرسپوليس و شيث رضايي (42 - گل به خودي) براي استقلال

 

63- بيست و دوم مهر 1386

* استقلال يك - پرسپوليس يك

گل‌ها: اميدرضا روانخواه (58) براي استقلال و محسن خليلي (83) براي پرسپوليس

 

64- پانزدهم فروردين ماه 1387

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل‌ها: محسن خليلي (28) براي پرسپوليس و اميد رضا روانخواه (4) براي استقلال

 

65 - 12 مهرماه 1387

* پرسپوليس يك - استقلال يك

گل‌ها: علي كريمي (88) براي پرسپوليس و آرش برهاني (46) براي استقلال

 

66- بيست و پنجم بهمن 1387

* استقلال يك - پرسپوليس يك

گل‌ها: مجتبي جباري (67) براي استقلال و مازيار زارع (3+90 - پنالتي) براي پرسپوليس

 

67- دهم مهر 1388

* استقلال يك - پرسپوليس يك

گل‌‎ها: حسين كاظمي (55) براي استقلال و عادل كلاه كج (51) براي پرسپوليس

 

68- چهاردهم بهمن 1388

* پرسپوليس 2 - استقلال يك

گل‌ها: هادي نوروزي (37) و كريم باقري (87) براي پرسپوليس و فرهاد مجيدي (16) براي استقلال

 

69- جمعه 23 مهر 1389

* استقلال يك - پرسپوليس صفر

گل‌: فرهاد مجيدي (1+90)

 

70- جمعه 10 فروردين 1390

* پرسپوليس صفر - استقلال يك

گل: آرش برهاني (43)

 

71- جمعه 25 شهريور 1390

* پرسپوليس صفر - استقلال 2

گل‌ها: فرهاد مجيدي(15) و مجتبي جباري (82)

 

72- دوشنبه 16 آبان‌ 1390

* استقلال 2 - پرسپوليس 2

گل‌‌ها: آرش برهاني (33) و حنيف عمران‌زاده (70) براي استقلال و هادي نوروزي (7- پنالتي و 47) براي پرسپوليس

 

73- جمعه 18 آذرماه 1390

* پرسپوليس صفر - استقلال 3

گل‌‎ها: مجتبي جباري(95 و 98- پنالتي) و  اسماعيل شريفات(107)

دسته ها : خبر هاي ورزشي
دوازدهم 11 1390 12:13 صبح

 

برهاني: فتح‌الله‌زاده پاداش‌ها را آماده كند/ گل بزنم همان خوشحالي هميشگي را انجام مي‌دهم/ هيچ وقت دنيزلي را از ياد نمي‌برم

ليگ برتر - آرش برهاني مهاجم استقلال يكي از اميدهاي گلزني اين تيم در دربي فردا محسوب مي‌شود.

به گزارش خبرآنلاين؛ اين درست است كه او در رقابت‌هاي اين فصل از لحاظ گلزني آمار ايده‌آلي نداشته ولي به هر حال آرش يك مهاجم خطرناك است. او در سال‌هاي گذشته به خوبي نشان داده كه راه گل زدن به پرسپوليس را خوب بلد است. برهاني در گفت‌وگو با خبرآنلاين در مورد دربي و مسائل مختلف ديگر به سوالات پاسخ مي‌دهد.
آرش، شرايط فعلي استقلال را چطور ارزيابي مي‌كني؟
خدا را شكر بازيكنان ما روحيه بسيار بالايي دارند و از لحاظ آمادگي بدني هم در شرايط  مطلوبي هستند. ما كاملا آماده اين بازي هستيم هر چند كه تعدادي از بازيكنان خود را در اختيار نداريم.
فكر نمي‌كني غيبت چند بازيكن تأثيرگذار استقلال در نهايت به ضرر شما تمام شود؟
آنهايي كه غايب هستند واقعا بازيكنان تأثيرگذاري به شمار مي‌روند ولي ما بايد تحت هر شرايطي مقابل پرسپوليس برنده از زمين بيرون بيايم. ما بايد به آن چيزي كه الان داريم فكر كنيم.
در آستانه اين بازي مجتبي جباري مصدوم شده است. فكر نمي‌كني غيبت او ضربه سنگيني به استقلال بزند؟
جباري در خط هافبك ما يك مهره تعيين‌كننده است و غيبت او واقعا خبر بدي است. شرايط جباري مبهم است ولي ما در نهايت اميدواريم كه او به اين بازي برسد.
پرسپوليس را چطور ارزيابي مي‌كني، آيا آنها از زماني كه دنيزلي آمده دچار تغيير شده‌اند؟
پرسپوليس تيم خوبي است و بازيكنان خوبي دارد. مصطفي دنيزلي هم مربي بزرگي است كه تجربه اين بازي‌هاي بزرگ را دارد. من فكر مي‌كنم دنيزلي به زمان احتياج دارد تا تفكراتش را پياده كند ولي او در اين مدت هم تا حدودي شرايط پرسپوليس را بهتر كرده است.
قبل از بازي به سمت دنيزلي مي‌روي؟
بله مي‌روم. من كار كردن با دنيزلي را هيچ وقت فراموش نمي‌كنم و اين مربي هميشه در ذهن من باقي مي‌ماند. او چيزهاي زيادي به من ياد داد و روزهاي خوبي در پاس داشتيم.
آيا قول گلزني در اين بازي مي‌دهي؟
من نهايت تلاشم را انجام مي‌دهم و اگر صاحب فرصت شدم تلاش مي‌كنم تا گل بزنم ولي در فوتبال چيز قابل پيش‌بيني نيست و نمي‌توان قول داد.
اگر به پرسپوليس گل بزني خوشحالي جديد رو مي‌كني؟
من هر وقت به پرسپوليس گل زدم فقط يك نوع خوشحالي از خودم نشان دادم و اين‌بار هم از گل بزنم به همان روش خوشحالي خواهم كرد.
حتما مي‌داني كه فتح‌الله‌زاده هفته گذشته گفته بود كه دوست دارد دربي مساوي شود تا پرسپوليس از بحران بيرون بيايد؟
حاج آقا شوخي كرده بود. بهتر است او از همين حالا پاداش دربي را آماده كند.
يعني مطمئني كه پرسپوليس را مي‌بريد؟
اميدوارم كه اين اتفاق بيفتد تا حاج آقا هم به ما پاداش بدهد ولي نتيجه قابل پيش‌بيني نيست و من نمي‌توانم بگويم چه نتيجه‌اي رخ خواهد داد.
 
دسته ها : خبر هاي ورزشي
دوازدهم 11 1390 12:9 صبح

امير‌آبادي: استقلال برنده دربي فردا خواهد بود

مدافع استقلال اعتقاد دارد اين تيم برنده دربي فردا با پرسپوليس خواهد بود.


 

   مهدي امير آبادي در آستانه دربي 74 به تشريح آخرين وضعيت استقلال پرداخت.

 

* شرايط استقلال چگونه است؟

 

همه بازيكنان سرحال و آماده هستند ولي متاسفانه حيدري و تيموريان در تركيب ما حضور ندارند ضمن آنكه شنيده‌ام مجتبي جباري به اين بازي نمي‌رسد. اميدوارم بقيه بازيكنان تلاش خود را انجام دهند و به 3 امتياز برسيم. جباري بازيكن بزرگي است كه نقش محوري در تيم ما دارد اما بازيكنان ديگر مي‌توانند جاي او را پر كنند.

 

* برخي‌ مي‌گويند پرسپوليس با دنيزلي مي‌تواند استقلال را شكست دهد.

 

اين تيم با مربي‌ جديدش تغيير و دنيزلي پرسپوليس را جمع و جور كرده است. آنها انگيزه بسيار بالايي دارند اما ما هم 4 پيروزي پياپي داشته‌ايم و اگر بازي را نبريم آنها مدعي مي‌شوند كه استقلال را بعد از 4 بازي برده‌اند. ما اين بازي را هم مي‌بريم.

 

* در دربي‌هاي قبل پاس گل دادي اين بار همين كار را انجام مي‌دهي؟

 

انگيزه بالايي دارم و از زماني كه مجيدي از استقلال رفته مسئوليتم به عنوان كاپيتان بيشتر شده است. اميدوارم در صورتي كه در تركيب تيم بودم براي استقلال مفيد باشم و در نهايت دل هواداران را شاد كنيم.

 

دسته ها : خبر هاي ورزشي
دوازدهم 11 1390 12:7 صبح

ته وز از باشگاه منچسترسيتي شكايت كرد

كارلوس ته وز مهاجم آرژانتيني باشگاه منچسترسيتي نسبت به جريمه دستمزد شش هفته اي اش كه توسط باشگاه به او تحميل شده به اتحاديه فوتبال انگليس شكايت كرد.


 

"ته وز" در ماه نوامبر بدون اجازه مسئولان باشگاه منچسترسيتي اردوي اين تيم را به مقصد آرژانتين ترك كرد و به همين دليل باشگاه شش هفته دستمزد او را به عنوان جريمه اش پرداخت نكرد.
 
 اين مهاجم 27 ساله از زماني كه از دستور سرمربي تيم مبني بر گرم كردن براي ورود به زمين در ديدار منچسترسيتي مقابل بايرن مونيخ در ماه سپتامبر سرپيچي كرد مورد خشم سرمربي ايتاليايي قرار گرفته و تا به حال براي اين تيم به ميدان نرفته است.
 
 رسانه هاي بريتانيايي هفته گذشته اعلام كردند اختلاف ته وز با مسئولان منچسترسيتي رقمي در حدود 9 ميليون پوند به اين بازيكن ضرر زده است كه اين رقم شامل دستمزد و پاداش هايي است كه به او پرداخت نشده است.
 
 با توجه به اينكه امشب مهلت نقل و انتقالات به پايان مي رسد ته وز حداقل تا پايان فصل بايد در منچسترسيتي بماند و با سران اين باشگاه كنار بيايد.
 

 

دسته ها : خبر هاي ورزشي
دوازدهم 11 1390 12:6 صبح
X