معرفی وبلاگ
سپاس از خدایی که آسمان آبی را بالای سر گلهای قرمز آفرید. bnd sport saman_bnd10@yahoo.com
دسته
Pleas witt.....
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1310462
تعداد نوشته ها : 337
تعداد نظرات : 80
Rss
طراح قالب
GraphistThem264

 توجه داشته باشيد بيشترين تاثير را بر روي قد ، ژنتيك و ويژگي هاي وراثتي دارد. و تاثير ورزش بر روي افزايش قد كمتر است .
به طور كلي مي توان گفت انجام تمرينات ورزشي باعث افزايش ترشح هورمن رشد مي شود و با افزايش ترشح هورمن رشد ، احتمال رشد طولي استخوان وجود دارد ، انجام ورزش هاي كششي ، تاثير مستقيمي بر روي ترشح هورمون رشد دارند.
ورزش هاي بي هوازي شديد و پياده روي به مدت حداقل30-20 دقيقه و ورزش هاي كششي خاصي وجود دارد كه ممكن است تا حدي باعث آزاد شدن هورمون رشد شوند. با انجام حركات كششي كه مستلزم كار گروهي ماهيچه ها مي باشد، شدت فعاليت ورزشي بالا مي رود و به دنبال آن غده هيپوفيز قدامي مجبور مي شود كه هورمون رشد بيشتري آزاد نمايد. شركت در فعاليت هاي ورزشي هوازي نيز مي تواند باعث افزايش ترشح هورمون رشد شود
علاوه بر تمرينات هوازي ، شديد و كششي لازم است از تغذيه مناسب ( سرشار از كلسيم مانند لبنيات و ...) و استراحت كافي در طول شبانه روز برخوردار باشند.
در صورتي كه قد پدر و مادر كوتاه باشداحتمال اينكه قد فرزندتان نيز كوتاه باشد وجود دارد ، به همين دليل پيشنهاد مي شود با پزشك متخصص غدد در اين زمينه مشورت نمائيد.
با آرزوي سلامتي

بیست و ششم 4 1390 6:40 بعد از ظهر

شما بهتر است علاوه بر مصرف مواد غذايي طبيعي و پر كالري، تمرينات قدرتي را جهت افزايش ترشح هورمن رشد و تستسترون جهت افزايش وزن و حجم عضلاني را داشته باشيد.
شما مي توانيد مصرف مواد غذايي طبيعي حاوي پروتئين وكربوهيدرات مانند گوشت هاي قرمز ( گوسفند و گوساله ) گوشت هاي سفيد ( مرغ و ماهي ) امعا و احشا ( جگر . دل . قلوه . زبان . مغز ) تخم مرغ و حبوبات ( نخود . لوبيا .عدس و ... ) و مغزها ( گردو . بادام . فندق . پسته و تخمه ها ) ، ماكاروني ، نشاسته ، و .... را داشته باشيد
همچنين لازم است تعداد وعده هاي غذايي را در روز افزايش دهيد .
جهت داشتن رژيم غذايي پر كالري بهتر است به بخش مشاوره> سلامتي> تغذيه مراجعه نمائيد.
با آرزوي سلامتي

بیست و ششم 4 1390 6:22 بعد از ظهر

بیست و دوم 11 1388 7:9 بعد از ظهر

ماه رمضان و بازیکنان مسلمان لالیگا

 

کانوته

کانوته، دیارا، کیتا، آبیدال و بازیکنانی ایرانی اوساسونا نکونام و شجاعی از جمله بازیکنانی هستند که به استقبال ضیافت ماه رمضان در رقابت های لالیگا رفته اند.

ماه رمضان از دوم سپتامبر در اسپانیا آغاز شد و تا اول اکتبر ادامه دارد و مسلمانان تیم های باشگاهی بر اساس اعتقادشان از سحر تا افطار چیزی نمی خورند و نمی آشامند. بازیکنان حاضر در لالیگا از فرهنگ ها، رنگ ها، ملیت ها و دینهای مختلف هستند و تعداد مسلمانان حاضر در این رقابت ها هم کم نیست.

در مسابقات فصل پیش لالیگا کانوته در باشگاه سویا، برنامه خاصی را زیر نظر پزشکان اسپانیایی پشت سر می گذاشت تا بتواند روزه هایش را به طور کامل بگیرد. مهاجم مالیایی سحرگاه از خواب برمی خاست و سحری می خورد و این اتفاقی بود که برای دیارا در رئال مادرید نیز رخ می دهد.

محمد دیارا

علاوه بر این دو بازیکن، می توان به روزه داری سه بازیکن باشگاه کاتالان نیز اشاره کرد. یایاتوره از روز اولی که به باشگاه کاتالونیایی رسیده بود، خاطرنشان کرده بود یک مسلمان است و اریک آبیدال نیز که به دین اسلام گرویده است، کنار توره و کیتا روزه هایش را می گیرد. این در حالی است که در طول ماه رمضان، توره و اریک آبیدال روزه هایشان را به صورت کامل می گیرند، در ترکیب ثابت تیم کاتالان به میدان خواهند رفت و این اتفاقی است که فصل گذشته نیز رخ داد.

آنها در فصل گذشته بازیکنان ثابت تیم ریکارد بودند و هفت پیروزی و یک تساوی شاگردان ریکارد در طول این ماه شریک بودند. سیدو کیتا که فصل قبل را در سویا توپ می زد نیز معتقد است روزه داری در ماه رمضان باعث کاهش راندمانش نخواهد شد. وی این فصل به بارسا آمده و روزه هایش را همراه دو هم تیمی دیگرش خواهد گرفت. کیتا هنگام پیوستن به باشگاه بارسلونا، کاملاً رسمی به مسئولان این باشگاه اعلام کرد که مسلمان است.

کیتا

کیتا در این رابطه گفته: «من مسلمانی بسیار معتقد هستم و هر جمعه برای نماز جماعت به مسجد می روم. هنگامی که در سویا بودم همراه کونه و کانوته به مسجد می رفتیم و امیدوارم که این فصل نیز ماه رمضان را همراه توره و آبیدال به مسجد برویم. البته اگر آنها نیایند هم به تنهایی به مسجد خواهم رفت. امیدوارم تا امسال بتوانم همه روزه هایم را بگیرم و اگر مسئولان باشگاه به من اجازه ندهند تا در روزهای بازی روزه ام را حفظ کنم، قضای آن را خواهم گرفت. تنها شش بازی در ماه رمضان خواهیم داشت و زیاد نگران کننده نخواهدا بود.»

10 بازیکن در رقابت های امسال لالیگا روزه خواهند گرفت که عبارتند از: کیتا، یایاتوره و آبیدال (بارسلونا)، کانوته و کونه (سویا)، شجاعی و نکونام (اوساسونا)، دیارا (رئال مادرید) و مدون جانسین (وایادولید)، این در حالی است که سران باشگاه مادریدی برنامه های خاصی برای دیارا ترتیب و رژیم غذایی او را تحت کنترل قرار داده اند.

اریک آبیدال

دیارا پیش از آنکه برای همراهی تیم ملی کشورش به مالی سصفر کند، با پزشکان مادریدی و شوستر به مشورت پرداخت و اعلام کرد که تنها شب ها می تواند غذا بخورد و نوشیدنی بیاشامد. از آنجا که او فصل پیش در ماه رمضان یک و نیم کیلو وزن کم کرده بود، مسئولان باشگاه مادریدی تصمیم گرفتند تا امسال جدی تر برنامه غذایی وی را تحت نظر قرار دهند و نگذارند تا ضعفی که سال گذشته گریبانگیر دیارا شده بود، امسال نیز به سراغ او بیاید.

پزشکان رئال از دیارا خواسته اند تا شب ها پنج لیتر آب بنوشد و مکمل های ویتامینه، کربوهیدرات و پروتئین مصرف کند. او سه وعده غذا (قبل از طلوع آفتاب تا قبل از خواب و در نیمه های شب) صرف خواهد کرد و باید از چربی ها دوری کند تا بتواند فرم فیزیکی خود را حفظ کند. بدین ترتیب او در اواسط ظهر خواب طولانی مدتی خواهد داشت تا نیمه های شب که برای صرف غذا برمی خیزد به مشکل خاصی برنخورد. 

نوزدهم 6 1387 10:21 صبح
کودک 8 ماهه چینی با وزن 18.8 کیلوگرم رکورد چاقترین کودک دنیا را خواهد شکست.

به گزارش دیلی، کودک 8 ماهه‌ای که هنگام تولد وزنی عادی داشت اکنون با بیش از 18 کیلوگرم وزن و 78 سانتیمتر قد به عنوان یکی از چاقترین کودکان دنیا شناخته شده است.

مادر این پسر بچه که اهل شمال چین است، عنوان می‌کند که او در طول روز بیش از 20 بار تغذیه می‌شود.

او همواره گرسنه است و به خاطر چاقی بیش از حدش نمی‌تواند روی زمین چهار دست و پا برود و قادر به تحرک زیاد نیست

هفدهم 6 1387 6:30 بعد از ظهر
X