معرفی وبلاگ
سپاس از خدایی که آسمان آبی را بالای سر گلهای قرمز آفرید. bnd sport saman_bnd10@yahoo.com
دسته
Pleas witt.....
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1266811
تعداد نوشته ها : 337
تعداد نظرات : 80
Rss
طراح قالب
GraphistThem264

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران کشورمان در نخستین دیدار خود در رقابت های پارالمپیک 2008 چین برابر تیم آفریقای جنوبی به برتری دست یافت.

تیم بسکتبال با ویلچر ایران صبح امروز در سالن اصلی دهکده پارالمپیک پکن به مصاف تیم آفریقای جنوبی رفت و موفق شد مقابل این حریف قدرتمند با نتیجه 73 بر 62 به برتری دست یابد. علیرضا احمدی با کسب 24 امتیاز، تاثیرگذارترین بازیکن کشورمان در دیدار با آفریقای جنوبی بود. همچنین قضاوت این دیدار بر عهده مکس کیندرواتر از کشور آلمان بود.

دیدار تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران نخستین دیدار کاروان ایران در سیزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک پکن بود. ضمن اینکه ملی‌پوشان ایران فردا در دومین دیدار خود به مصاف تیم ملی سوئد می‌روند.

دسته ها :
هفدهم 6 1387 6:24 بعد از ظهر

ورزشکاران و ماه مبارک رمضان(2)

دوستی: هدف اصلی حضور در جام جهانی است

دوستی: روزه تاثیر مثبتی در ورزشکاران دارد

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در گفتگو با تبیان در خصوص ماه مبارک رمضان و تاثیرات روزه بر عمکلرد ورزشکاران صحبت کرد که در زیر آنها را می خوانید:


* از دیدگاه شما ماه مبارک رمضان چگونه ماهی است؟
- هر لحظه لحظه این ماه مبارک، سرشار از برکات و خیرات است. انسان در این ماه می تواند به خودسازی پرداخته و به خدا نزدیک شود. ضمن اینکه در این ماه خداوند خوان نعمت بیکرانش را پهن می کند و همه به عظمت و بزرگی بسیاری از نعمت هایش پی می برند.

 

* روزه چه تاثیری در عملکرد ورزشکاران می تواند داشته باشد؟

- روزه تاثیر بسیار مثبتی در عملکرد ورزشکار می توانند داشته باشد زیرا اکثر ورزشکاران با توکل به خداوند متعال به موفقیت های بزرگی دست می یابند که در این ماه آنها به خداوند نزدیک تر شده و ضمن سالم سازی جسم، به سالم سازی روح نیز می پردازند.

 

* روزه چه تاثیری در مسائل اجتماعی و خانوادگی دارد؟

- روزه می تواند باعث تحکیم بیشتر کانون های خانوادگی شود. آنهایی که نمی توانند به دلیل مشغله کاری در روزهای عادی کنار خانواده خود باشند، در این روزهای عزیز ماه مبارک رمضان، خصوصا زمان های سحری و نزدیک افطار دور هم جمع می شوند و ضمن ابراز محبت بیشتر به همدیگر، در محیطی گرم، صمیمی و معنوی سحر یا افطار می خورند.

دوستی: هدف اصلی حضور در جام جهانی است

* تا به امروز چند بار شده است که در کنار بازیکنان خود افطار کنید؟

- من 5 سال متوالی در تیم های مختلف ملی و باشگاهی در کنار بازیکنان افطار می کردم. اکثرا زمان تمرین را به نحوی در نظر می گرفتیم که بازیکنان پس از پایان تمرین بلافاصله در پای سفره افطار که توسط مسئولان تدارک داده شده بود، بنشینند و روزه خود را باز کنند. آن روزها برای من بسیار ارزشمند و فراموش نشدنی بوده و هست.

 

* از خاطرات روزه داری خود برای ما بگوئید؟

- آن زمانی که 6-7 سال داشتم با اصرار بسیار خانواده را مجبور می کردم برای سحری بیدارم کنند تا بتوانم روزه بگیرم. هر روز در کنار آنها سحری می خوردم ولی صبح که از خواب بیدار می شدم، به دلیل گرسنگی و کم تحملی صبحانه می خوردم. همیشه پدر ومادرم به شوخی می گفتند تو که نمی خواهی روزه بگیری چرا اجازه نمی دهی ما در آرامش سحری بخوریم.

 

* و در پایان اگر صحبتی دارید، بفرمائید؟
- سالهای نه چندان دور که ماه رمضان در تابستان بود، پدرم خدابیامرزم از صبح زود سره کار می رفت و عصر به خانه بازمی گشت، اما از فرط تشنگی ظرف های یخ را روی شکم می گذاشت تا تشنگی اش تا حدودی کاهش یابد. اصرار و تلاش پدرم برای حفظ روزه اش مهمترین درس ها را به ما در زندگی داد تا کمرمان مقابل مشکلات زندگی خم نشود.

دسته ها :
هفدهم 6 1387 6:22 بعد از ظهر

بزنگاه رقابت

رضا عطاران ، مرجانه گلچین و حمید لولایی در بزنگاه

اغما، یک وجب خاک، رسم عاشق کشی، صاحبدلان، میوه ممنوعه، آخرین گناه، شکرانه، خانه به دوش، او یک فرشته بود، کمکم کن، گمگشته، یادداشت‌های کودکی، پشت‌کنکوری‌ها، رانت‌خوارکوچک، زیرزمین، متهم گریخت، بوی خوش زندگی، مرده متحرک و برای آخرین بار، یادتان که هست؟

در همه سال‌های دهه 80 ،‌ماه رمضان را با این سریال‌ها گذراندیم. عادت کرده‌ایم اذان که می‌گویند و روزه را که باز می‌کنیم، بنشینیم پای تلویزیون و بین شبکه‌های یک، دو، سه و پنج بچرخیم.

نویسنده‌ها، کارگردان‌ها و تهیه‌کننده‌ها و شبکه‌ها در یک رقابت جدی افتاده‌اند برای آنکه عنوان پربیننده‌ترین سریال این ماه را از آن خود کنند. حالا دیگر مضامین ماورایی، اجتماعی و طنز، مضامینی هستند که هر کدام حداقل یکی از این سریال‌ها را به‌خود اختصاص می‌دهد و جدیدا میان شبکه‌ها هم این مضامین تقسیم شده تا سهم شبکه اول سیما مضامین ماورایی باشد و اگر سال گذشته «اغما» را در این حال و هوا روانه آنتن کرد امسال «روز حسرت» را تدارک ببیند، با همان کارگردان؛ یعنی سیروس مقدم.

سهم شبکه 2 هم مضمون اجتماعی است تا اگر سال گذشته «میوه ممنوعه»، پربیننده‌ترین سریال ماه رمضان را برای مخاطبان خود مهیا کرد، امسال «مثل هیچ کس» را روانه آنتن کند به کارگردانی عبدالحسین برزیده.

اما شبکه 3 که چند سالی است سریال‌های طنز را برای پخش در این ایام انتخاب کرده و سال گذشته نیز «یک وجب خاک» را آماده کرده بود -که نتوانست چندان اقبال عمومی پیدا کند- امسال بعد از چند سال دوباره از رضا عطاران خواسته تا سریالی را کارگردانی کند با نام «بزنگاه». عطاران پیش از این سریال‌های «خانه به دوش» و «متهم گریخت» را برای ماه رمضان در این شبکه کارگردانی کرده بود.

شبکه 5 هم که به‌نظر می‌رسد در این تقسیم‌بندی مضامین، آزاد باشد، اگر چه سال گذشته «شکرانه» را که هیچ طنزی در خود نداشت تهیه کرده بود امسال ترجیح داده مجموعه طنز «مامور بدرقه» را به کارگردانی سعید سلطانی (همان کارگردان شکرانه) که سابقه‌ای هم در کارگردانی مجموعه‌های طنز ندارد( مگر اینکه مجموعه کت و شلواری برای خواستگاری سال 74‌را به حساب بیاوریم)، تهیه کند تا امسال دو مجموعه طنز در ایام ماه مبارک رمضان روانه آنتن شود.

داستان‌ها چه می‌گویند ؟

برزخ، مسئولیت‌پذیری، حرص و طعم بر سر میراث، تعقیب و گریز متهم و قانون خلاصه‌ای از درونمایه قصه‌هایی است که قرار است امسال مخاطبان را هم برای یک ماه سرگرم کند و هم بنا به مناسبتی که در آن قرار داریم گوشه‌ای از تفکراتی را نشان دهد که سعی می‌کنند نگاهی به معنویت این ماه داشته باشند و آن را به داستان‌های خود وارد کنند. خانم وکیلی که در خواب عجیبی گوشه‌ای از برزخ را می‌بیند، با دیدن این خواب در زندگی نیز شاهد اتفاق‌های عجیبی است که در خانواده‌اش رخ می‌دهد به گونه‌ای که انگار برزخ  وارد زندگی‌اش شده‌است.

 برادری که با فوت پدر خانواده بار مسئولیت خانواده به دوشش می‌افتد و مصایب و سختی‌های آن، پدری که فوت می‌کند و بر سر ارث و میراث احتمالا نه‌چندان زیاد او (پدر نانوایی داشته) اختلاف می‌افتد و مامور انتظامی‌ای که در آخرین ماموریتش قبل از بازنشستگی متهمی که باید تحویلش دهد فرار می‌کند، خلاصه‌ای از قصه‌های این سریال‌ها هستند.

اگر بخواهیم با توجه به کشش قصه‌ها و جذابیت آن، سریال پربیننده امسال را پیش‌بینی کنیم به‌نظر می‌رسد بدون در نظر گرفتن پرداخت قصه‌ها در فیلمنامه که قبل از پخش نمی‌توان درباره‌اش نظر داد، «روز حسرت» با داستان برزخش پیچیدگی‌های دراماتیک بیشتر و داستان بکرتری دارد؛‌در حالی‌که دعوا بر سر ارث و میراث یا تعقیب و گریز مامور و متهم، داستان‌هایی تکراری است و از قصه سریال «مثل هیچ کس» و مضمون اجتماعی بار مسئولیت و... هم نمی‌توان نکته جدیدی کشف کرد.

رضا عطاران در بزنگاه

کدام فیلمنامه‌نویس؟

با نگاهی به فیلمنامه نویسان این 4سریال هم به 2 نام علیرضا افخمی(روز حسرت) و علی‌اکبر محلوجیان (مثل‌هیچ‌کس) می‌رسیم که نام‌هایی هستند که می‌توانند برای سریال‌ها اعتبار داشته باشند. در کارنامه علیرضا افخمی ما دو سریال «او یک فرشته بود» و «زیرزمین» البته در بخش کارگردانی را داریم که سریال‌های پر طرفدار سال‌های 84 و 85 بوده‌اند.هرچند باید منتظر نتیجه کار نویسندگانی چون محمدرضا آریان(بزنگاه) و امیرعباس پیام(مامور بدرقه) هم باشیم.

اما اینها ظاهر قصه‌هاست. نگاهی به کارگردان‌ها شاید نتیجه گیری دیگری را رقم بزند. تجربه سال گذشته سیروس مقدم در «اغما»، با وجود آنکه متن حائز ویژگی‌هایی بود که برای «روز حسرت» قائل شدیم، نتوانست چندان موفق عمل کند و «میوه ممنوعه» را پشت سر بگذارد و خصوصا در بخش‌های پایانی سریال دچار افتی مشهود در روایت شد.

اما رضا عطاران تا امروز کارگردانی دو سریال پر طرفدار خانه‌به‌دوش(سال 83) و متهم گریخت (سال 84) را در کارنامه کاری این ماه دارد و در این سال‌های اخیر نیز سریال‌های پر مخاطب طنز زیادی را کارگردانی کرده و امسال با آمدن نامش در گروه تولید سریال «بزنگاه» باعث شده به این سریال امیدوار‌تر باشیم در عین اینکه باز هم تجربه‌های این سال‌ها می‌گوید یک مجموعه طنز خوب با قصه‌ای معمولی و تکراری می‌تواند بیشتر مورد توجه مخاطب قرار بگیرد تا مجموعه‌ای اجتماعی یا ماورایی با پرداخت ضعیف یا متوسط. هرچند با این حساب باید سریال طنز «مامور بدرقه» را هم به این احتمال اضافه کنیم اما از آنجا که سعیدسلطانی در این سال‌های اخیر نتوانسته سریال‌های پرمخاطبی بسازد( حتی اگر کارهایش از ظرافت کارگردانی قابل‌قبولی برخوردار باشد) و «شکرانه»، کار سال گذشته او، نتوانست گوی رقابت را برباید باید بیشتر امتیاز را به «بزنگاه» در این پیش‌بینی بدهیم.

هرچند اسماعیل عفیفه تهیه‌کننده «میوه ممنوعه» امسال تهیه‌کننده سریال سعیدسلطانی است اما مهران مهام و ایرج محمدی هم دو مجموعه پرطرفدار قبلی عطاران را تهیه  کرده‌اند. می‌ماند سریال «مثل هیچ کس» به کارگردانی عبدالحسین برزیده و تهیه کنندگی محمدعلی‌اسلامی که هیچ کدام تجربه کار برای ماه رمضان را ندارند، هرچند برزیده از کارگردانان خوب کشورمان است و می‌توان روی همین اصل روی سریال او حساب کرد و محمد علی اسلامی را هم به‌عنوان تهیه‌کننده سریال پربیننده «زیرتیغ» نباید از یاد ببریم.

در عین حال اگر بخواهیم از روی این نکته درباره سریال‌های ماه رمضان پیش‌بینی خود را انجام دهیم که سریال‌هایی از نظر کیفی موفق‌ترند که زمان بیشتری را برای تولید سپری کرده‌اند، باید بگوییم سریال «مثل هیچ کس» بسیار زودتر از 3 سریال دیگر کار تولید خود را آغاز کرد.

بازیگران مهم هستند

اما بد نیست در آخر، پیش‌بینی‌ای از روی لیست اسامی بازیگران سریال‌ها داشته باشیم. پربیننده‌ترین شخصیت سریال‌های ماه رمضان امسال روی آنتن نیست. او کسی نیست جز علی نصیریان، اما برای سریال «خوابزده»  فرامرز قریبیان، برای سریال «مثل هیچ کس» حسین یاری، برای سریال «بزنگاه» رضا عطاران و علی صادقی و حمیدرضا لولایی، برای سریال «مامور بدرقه» سیروس گرجستانی و جواد رضویان می‌توانند نقطه مهمی باشند.

فرامرز قریبیان می‌تواند مانند علی نصیریان در «میوه ممنوعه» با توجه به تسلطش بر بازیگری بدرخشد البته اگر نقش او هم مانند حاج‌آقا فتوحی دارای پیچیدگی باشد. البته جنس بازی قریبیان شاید نقطه مقابل نصیریان باشد و نوعی دافعه در جنس بازی او نزد مخاطب وجود دارد که در بسیاری از نقش‌هایی که ایفا کرده همین نکته باعث شاخص شدن او و نقش شده. در سریال «روز حسرت» پوریا پورسرخ که در سریال «صاحبدلان» 2 سال پیش درخشید و البته نتوانست در «شکرانه» چندان آن درخشیدن را جبران کند هم حضور دارد و همین طور افسانه‌بایگان، تا ما امتیاز خوبی را از بعد بازیگری به این سریال بدهیم.

اما در «مثل هیچ کس» حسین یاری با نقشش شاید بتواند به نوعی بازی خوبش در سریال «شب دهم» را تکرار کند، مضاف بر اینکه این سریال   بازیگران خوبی چون پروانه معصومی، اصغر همت و پرویز پورحسینی را هم دارد. اما در میان لیست بازیگران طناز 2‌سریال «بزنگاه» و «مامور بدرقه» شاید با توجه به تجربه‌های سال‌های اخیر باید امتیاز را به سریال «بزنگاه» بدهیم با ترکیب رضا عطاران، علی صادقی و حمیدرضا لولایی. هرچند سیروس گرجستانی در سریال «متهم گریخت» سال 84 خوب بود و جواد رضویان در سریال‌های سال‌های گذشته اما تجربه‌های اخیر این دو بازیگر به‌نظر نمی‌آید دارای روح‌تازه‌ای باشد.

در آخر باید گفت هرچند همچنان هم نمی‌توان از روی ظاهر قضاوت کرد و باید هر 4‌سریال حداقل به نیمه برسند تا نتیجه رقابت سریال‌های ماه رمضان امسال را حدس زد اما گاهی اوقات براساس تجربه و تیم تولیدی می‌توان نتایجی را پیش از آغاز پیش‌بینی کرد و ترجیح می‌دهم بر این اساس پیروز رقابت امسال ماه رمضان را در سیما و سریال‌های تولیدی‌اش به رضا عطاران و بزنگاه بدهم؛ سریالی که می‌خواهد مردم را سرگرم کند و تیم این سریال این کار را بلدند.

دسته ها :
هفدهم 6 1387 6:20 بعد از ظهر
دسته ها : علی کریمی
هفدهم 6 1387 12:2 صبح
دسته ها :
هفدهم 6 1387 12:1 صبح

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: حضور علی کریمی در تیم پرسپولیس کادویی برای هواداران بود و امیدواریم وی مثل یک کارگر برای موفقیت پرسپولیس بجنگد، چرا که کوشش بازیکنان تیم را موفقیت می‌کند نه فقط اسم‌های بزرگ.

به نقل از ایسنا، افشین قطبی درباره پیوستن علی کریمی به این تیم گفت: حضور کریمی کادوی خوبی برای هواداران پرسپولیس بود و شما دیدید که ما امروز چقدر پرنشاط‌تر از روزهای قبل تمرین کردیم و بازیکنان انگیزه بیشتری داشتند و سعی می‌کردند رقابت بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

وی افزود: تیم‌هایی که می‌خواهند قهرمان لیگ‌شان شوند همیشه ستاره‌های بزرگ را در خود جای می‌دهند اما این ستاره‌ها فقط اسم‌شان برای تیم بازی نمی‌کند بلکه با حضوری قدرتمندانه در ترکیب قرار می‌گیرند و باعث روشن شدن ستاره‌های دیگر در تیم می‌شوند. من خوشحال هستم که کریمی به جمع ما پیوست و ما دیگر مشکلی در خط حمله با وجود قطعی شدن حضور مهاجم برزیلی نخواهیم داشت.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: آرزو می‌کنم علی کریمی از خصلت جادوگری‌اش استفاده کند در زمین جادو کند و با فوتبال زیبایش باعث خوشحالی هواداران پرسپولیس شود.

وی با بیان اینکه آبراموویچ کمک‌های زیادی به تیم چلسی و فوتبال روسیه کرد، افزود: فکر می‌کنم روزهای بزرگی را برای پرسپولیس شاهد باشیم چرا که شخصیتی مانند حسین هدایتی به بین‌المللی شدن این باشگاه کمک کند. از این که پس از حضور هدایتی و مدیریت داریوش مصطفوی ما توانستیم مهره‌های باکیفیتی را کسب کنیم بسیار خوشحالم

قطبی افزود: طی تماسی که با مارکو داشتم، وی به همراه مهاجم برزیلی سه‌شنبه باز می گردد تا این مهاجم در دیدار با مس ما را همراهی کند. وی شرایط اید‌ه‌آلی دارد و در هفته‌های متوالی برای تیمش گلزنی می‌کند. خوشحالم که ما دیگر مشکلی از کمبود بازیکن نداریم و می‌توانیم با اقتدار بازی‌های لیگ را سپری کرده و وارد لیگ قهرمانان آسیا شویم.

وی درباره حضور پله در داربی تهران تاکید کرد: هدایتی روی آمدن پله در بازی داربی بسیار تاکید دارد و ما هم از طریق مارکو با شرکت پله مذاکراتی را انجام دادیم تا در صورت مناسب بودن هزینه‌ حضور ش در تهران بتوانیم داربی را بزرگتر و بین‌المللی‌تر از گذشته کنیم.

سرمربی تیم پرسپولیس در پایان گفت: از بازیکنان تیم می‌خواهم که با تلاش و کوشش فراوان تمرین کنند و با یکدیگر به رقابت سالم بپردازند. خوشحالم که این روزها نیکبخت تلاش زیادی را انجام می‌دهد تا برای پرسپولیس مهره ارزشمندی‌تری باشد. ما گرسنه‌ رقابت بازیکنان هستیم و این مساله اصلی‌ترین عامل موفقیت پرسپولیس خواهد بود.

 

هدایتی: منتظر بمب خبری باشید

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در جمع خبرنگاران رقم پرداختی این باشگاه برای جذب علی کریمی را اعلام کرد.

حسین هدایتی که عصر روز شنبه در محل تمرین تیم فوتبال پرسپولیس با خبرنگاران گفتگو می کرد در مورد مبلغ دقیق پرداختی این باشگاه با کمیته المپیک قطر گفت: ما برای جذب علی کریمی مبلغ 350 هزار دلار به این کمیته پرداخت کردیم و قرار است ماهیانه مبلغ 7 میلیون تومان نیز به عنوان حقوق ماهیانه به علی کریمی بپردازیم.

وی افزود: قطریها درخواست های دیگری نیز داشتند اما پس از جلساتی که با آنها داشتیم و تا ظهر امروز نیز به طول انجامید، در نهایت با پرداخت 350 هزار دلار رضایت آنها را جلب کردیم.

هدایتی با بیان اینکه هواداران پرسپولیس منتظر یک بمب خبری تازه باشند از حضور مهاجم برزیلی در تهران خبر داد و افزود: این بازیکن برزیلی روز سه شنبه وارد تهران خواهد شد تا در تمرینات شرکت کند.

 

 

کریمی در تمرین پرسپولیس

علی کریمی عصر روز شنبه با حضور در هیئت فوتبال استان تهران قراردادش را به طور قرضی با پرسپولیس ثبت کرد.

به نقل از مهر، علی کریمی که صبح روز شنبه(دیروز) در نشستی با داریوش مصطفوی برای 10 ماه حضور در پرسپولیس به توافق رسیده بود، ساعت 16 با حضور در هیئت فوتبال استان تهران قراردادش را با این تیم تهرانی به ثبت رساند.

از آنجایی که مسئولان باشگاه پرسپولیس قبل از این قرارداد بازیکن برزیلی خود را در هیئت فوتبال به ثبت رسانده بودند، باید قرارداد علی کریمی به طور قرضی به ثبت می رسید که پس از رایزنی های لازم این اتفاق رخ داد و کریمی به طور قرضی از تیم القطر با پرسپولیس قرارداد 10 ماهه امضا کرد.

هافبک جدید سرخپوشان پس از ثبت قرارداد، راهی مجموعه ورزشی شرکت واحد شد تا نخستین تمرینش را با این تیم انجام دهد. به هنگام ورود بیش از 500 هوادار ان این تیم از وی استقبال کردند و به تشویق بازیکن جدید تیم خود پرداختند.

در این تمرین کریمی عملکرد سایر بازیکنان را تحت تاثیر قرار داده بود به نوعی که بیش از 50 خبرنگار و عکاس برای پوشش خبری و تصویری حضور این بازیکن به زمین شرکت واحد رفته بودند.

افشین قطبی در ابتدای تمرین به کریمی خوش آمد گفت و بیش از 10 دقیقه با وی به طور خصوصی صحبت کرد. بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس نیز به این بازیکن خوش آمد گفتند. حسین هدایتی رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس و تعدادی از مسئولان این باشگاه از جمله تماشاگران ویژه تمرین امروز پرسپولیس بودند.

علی کریمی در این تمرین با پیراهن بدون شماره حضور داشت و هنوز مشخص نیست چه شماره ای را برتن خواهد کرد. البته مسئولان باشگاه پرسپولیس مذاکراتی را با سازمان لیگ برتر انجام داده اند تا بتوانند پیراهن شماره 8 را که بر تن پژمان نوری است به کریمی بدهند اما این درخواست با مخالفت فدراسیون فوتبال مواجه شده است.

دسته ها :
هفدهم 6 1387 11:58 صبح

ایران، عربستان را متوقف کرد

 

زندی

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدارش در مرحله مقدماتی جام جهانی به یک امتیاز شیرین برابر عربستان دست یافت.

به نقل از مهر، هفته نخست مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی شنبه شب (شانزدهم شهریورماه) با برگزاری چهار دیدار در نقاط مختلف قاره آسیا آغاز شد که در یکی از این دیدارها تیم ملی فوتبال کشورمان از ساعت 45/23 دقیقه به وقت تهران در ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض به مصاف تیم ملی عربستان رفت.

در این دیدار علی دایی مهدی رحمتی، سیدجلال حسینی، هادی عقیلی، ستارزارع، مجید غلام نژاد، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، فریدون زندی، مسعود شجاعی، غلامرضا رضایی و وحید هاشمیان را از ابتدا به میدان فرستاد و در نیمه دوم رسول خطیبی، مهرزاد معدنچی و مجتبی جباری را جانشین زندی، رضایی و تیموریان کرد.

سعدالحرثی در دقیقه 29 نیمه اول این دیدار گل برتری عربستان را به ثمر رساند تا این نیمه با پیروزی تیم میزبان همراه شود اما در نیمه دوم شاگردان علی دایی فوتبال بهتری را به نمایش گذاشتند و توانستند در دقیقه 82 با ضربه سر کاپیتان جواد نکونام به گل تساوی دست پیدا کنند.

ملی پوشان کشورمان هر چند با کسب یک امتیاز برای صعود به جام جهانی و دیدارهای آینده امیدوار شدند اما در طول 90 دقیقه کم فروغ بودند و نتوانستند فوتبال زیبایی را به نمایش بگذارند.

قضاوت دیدار تیم های ملی ایران و عربستان بر عهده مارک شیلد از کشور استرالیا بود که در این دیدار به فیصل السطلان از عربستان و هادی عقیلی و مهرزاد معدنچی از تیم ملی فوتبال کشورمان کارت زرد نشان داد.

در سایر دیدارهای برگزار شده شب گذشته در قاره آسیا نتایج زیر بدست آمد:

گروه A:

* بحرین 2 – ژاپن 3

گل ها: سلمان عیسی(87) و تاناکا(89- گل به خودی) برای بحرین – ناکامورا(19 و 85) و اندو(44) برای ژاپن

اخراج: محمد حسین (66) از بحرین

* قطر 3 – ازبکستان صفر

گل ها: ماجد صادق(37)، ماجد محمد(72) و طلال البوشی(87) برای قطر

گروه B:

* امارات یک – کره شمالی 2

گل ها: بشیر سعید(85) برای امارات – بشیر سعید(72-گل به خودی) و جین هیوک(80) برای کره شمالی

دسته ها :
هفدهم 6 1387 11:56 صبح
دسته ها :
هفدهم 6 1387 11:55 صبح
دسته ها :
هفدهم 6 1387 11:53 صبح
دسته ها :
هفدهم 6 1387 11:52 صبح
دسته ها :
هفدهم 6 1387 11:50 صبح
X