معرفی وبلاگ
سپاس از خدایی که آسمان آبی را بالای سر گلهای قرمز آفرید. bnd sport saman_bnd10@yahoo.com
دسته
Pleas witt.....
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1310467
تعداد نوشته ها : 337
تعداد نظرات : 80
Rss
طراح قالب
GraphistThem264

حرف دل هواداران

اسطوره،شاه ماهي،قهرمان،سلطان...اصلا هر چه كه خودت بگويي،خودت بخواهي،خودت راحت باشي...ساده بگوييم بدون تو نمي توانيم..تحملش نه تنها سخت است بلكه غير ممكن است...چند كلمه اي حرف دارم..گوش كن..صدايش بلند است..خند هاي رقيب را ميگويم.. گريه هاي هواداران استقلال را...به حرمت اشك هاي ما نرو...به حرمت سال هايي كه برايمان بازي كردي...به حرمت التماس تمام آبي دلان... به حرمت پيراهن آبي استقلال...باورم نميشد به عنوان يك خبرنگار كه رسالتش فقط نوشتن است و بس ،اينگونه اشك بريزم و برايت بنويسم متعصب...اما...دل است ديگر...دست ما نيست...بمان...هيچ خبري به اندازه ماندنت خوشحالمان نميكند حتي قهرماني...جام بايد در دستان تو بدرخشد پسر...مگر تو نبودي كه گفتي دوست دارم تمام دنيا به من بخندد اما هوادارانم اشك نريزند؟؟به حرفت عمل كن ديگر...به خاطر ميليون ها هوادار عاشق آبي.. به خاطر عشق مشتركمان استقلال...بمان

منبع:سايت حنيف عمران زاده

دسته ها : استقلال
سیم 9 1390 7:57 بعد از ظهر

تيم فوتبال استقلال با قرار گرفتن در صدر 5 مورد از بهترين‌ها بهترين تيم نيم فصل اول رقابت‌ها لقب گرفت.

 


استقلال و شاهين بوشهر

هفته هفدهم رقابت‌هاي ليگ برتر روز گذشته با برگزاري 4 ديدار به پايان رسيد و 18 تيم‌ ليگ برتري 17 روز مهلت دارند تا ضمن برطرف كردن نقاط ضعف و قوت خود در بازار نقل و انتقالات براي حضور پرقدرت در رقابت‌هاي نيم فصل دوم خود را بيش از پيش آماده كنند.

در اين مجال قصد داريم نيم فصل نخست يازدهمين دوره رقابت‌ها را از دريچه آمار و ارقام نگاه كرده و ترين‌هاي ليگ برتر را مورد بررسي قرار دهيم:

*بيشترين برد:

1-استقلال 11 برد  

2-سپاهان، نفت تهران، تراكتورسازي و صبا 8 برد

3-داماش و نفت آبادان 6 برد

*كمترين برد:

1-راه‌آهن يك برد

2-فجرسپاسي، ملوان و مس سرچشمه 3 برد

3-مس كرمان، شهرداري تبريز و شاهين 4 برد

*بيشترين مساوي:

1-راه‌آهن 13 مساوي

2-ذوب‌آهن 9 مساوي

3-شاهين و شهرداري تبريز 8 مساوي

*كمترين باخت:

1-استقلال، سپاهان، نفت تهران، ذوب‌آهن و راه‌آهن 3 باخت

2-تراكتورسازي و صبا 4 باخت

3-پرسپوليس، شاهين و شهرداري تبريز 5 باخت

*بيشترين باخت:

1-مس سرچشمه 11 باخت

2-مس كرمان 9 باخت

3-ملوان 8 باخت

*بيشترين گل زده:

1-استقلال و تراكتورسازي 30 گل زده

2-سپاهان و نفت تهران 26 گل زده

3-نفت آبادان 25 گل زده

*كمترين گل خورده:

1-سپاهان 15 گل خورده

2-شاهين 16 گل خورده

3-استقلال، صبا و فولاد 17 گل خورده

ليگ برتر فوتبال

*بهترين تفاضل گل:

استقلال 13+

*بدترين تفاضل گل:

مس سرچشمه 16-

*بيشترين امتياز

استقلال 36 امتياز (قهرمان نيم فصل)

*كمترين امتياز

مس سرچشمه 12 امتياز

*آقاي گل:

فونيكه‌سي از نفت آبادان با 10 گل

*پرتماشاگرترين ديدار:

در اين مورد آمار رسمي در اختيار نيست اما شايد بتوان دربي 71 كه با برتري 2 بر صفر استقلال به پايان رسيد را پرتماشاگرترين ديدار نيم فصل اول لقب داد هر چند كه در هفته ششم و در جريان ديدار تيم‌هاي استقلال و تراكتورسازي نيز ورزشگاه آزادي مملو از جمعيت شد تا يك پاي ديدارهاي پرتماشاگر نيم فصل اول استقلال و يك پاي ديگر آن تيمي سرخپوش باشد.

از ديدارهاي اوايل فصل امسال كه مقارن با ماه مبارك رمضان بود و مسابقات زير نور برگزار مي‌شد نيز استقبال خوبي از سوي تماشاگران در اكثر شهرها به عمل آمد.

*كم تماشاگرترين ديدار:

در اين مورد هم آماري در دسترس نيست اما برخي ديدارهاي امسال به قدري از كيفيتي پايين برخوردار بود كه به زحمت شايد حدود 200 تماشاگر يا حتي كمتر را مي‌شد در ورزشگاه‌ها با دست شمارش كرد. از اين دست ديدارها در رقابت‌هاي ليگ برتر كم نبودند و هر چه به هفته‌هاي پاياني نزديك مي‌شديم از تعداد تماشاگران در ورزشگاه‌ها كاسته مي‌شد.

اپيدمي حضور كم تعداد تماشاگران تنها به تيم هاي پايين جدولي اختصاص نداشت و در همين ديدارهاي اخير سرخابي‌هاي پرطرفدار نيز تماشاگران كمي در سرماي ورزشگاه آزادي از تيم‌هاي محبوب خود استقبال كردند.

به اين ترتيب استقلال با قرار گرفتن در صدر 5 مورد از بهترين‌ها به عنوان بهترين تيم نيم فصل اول رقابت‌ها لقب گرفت. آبي‌ها همچنين مقتدرترين قهرماني نيم فصل در 11 دوره رقابت‌هاي ليگ برتر را از آن خود كردند.

همچنين تيم مس سرچمشه كه با كلي حرف و حديث صعودش به ليگ برتر را براي اولين بار جشن گرفت با قرار گرفتن در 3 مورد بدترين‌ها به عنوان يكي از ضعيف‌ترين تيم‌هاي امسال در نيم فصل اول محسوب شد.

در اين ميان نبايد از ركورد عجيب شاگردان دايي نيز به سادگي گذشت. اين تيم در 17 بازي ليگ برتر 13 تساوي را به خود اختصاص داد تا ركوردي جهاني براي راه‌آهن به ثبت برسد. شاگردان اين مربي در نيم فصل اول تنها يك پيروزي و 3 شكست را پذيرا شدند و در ساير ديدارهاي با تساوي به كار خود خاتمه دادند تا دايي بار ديگر جهاني شود!

*جدول گلزنان ليگ برتر تا پايان نيم فصل ليگ برتر:

10گل:

فونيكه سي(نفت آبادان)

9گل:

فرهاد مجيدي(استقلال)

8گل:

سيدايمان موسوي(نفت تهران) - كريم انصاري فرد(سايپا)

7گل:

عماد رضا(سپاهان) - مجتبي جباري(استقلال)

6گل:

منصور تنهايي(شاهين)  - محسن حسيني(تراكتورسازي) - جلال رافخايي(ملوان)  

 

دسته ها : خبر هاي ورزشي
سیم 9 1390 7:39 بعد از ظهر

داستان هايي از زندگي فرهاد مجيدي

 


فرهاد مجيدي 13 خرداد ماه 1355 در تهران متولد شد. پدر او كارمند ارتش بود. فرهاد فوتبالش را از جوانان كشاورز شروع كرد. پس از درخشش در اين تيم به جوانان بهمن پيوست. سپس براي مسابقات استاني به شكل قرضي راهي پارچين شد ولي پس از درخشش در اين تيم پس از هشت ماه به بهمن و اين بار رده سني اميدها برگشت. فرهاد اين سال زير نظر فرهاد كاظمي با نفراتي چون علي لطيفي و علي جانملكي هم تيمي بود. در همان سن و سال كم براي بزرگسالان بهمن هم بازي كردو خوش درخشيد تا هم به پيراهن تيم ملي برسد و هم مورد توجه استقلال و پرسپوليس قرار بگيرد.

داستان هايي از زندگي فرهاد مجيدي

حاجي بمب تركاند!

علي فتح ا... زاده كه آن سال ها هنوز نه حاجي شده بود و نه دكتر پس از چند سال توانست استقلال را از زير سايه پرسپوليس خارج كند. در سال هاي قبل آبي ها در فصل نقل و انتقالات موفقيت چشم گيري نداشتند و در جذب ستاره هايي چون مهدي مهدوي كيا و كريم باقري قافيه را به پرسپوليس باخته بودند. اما با آمدن فتح ا...زاده ورق بازي به سود استقلال برگشت. حاجي از همان سال اول حضورش بمب تركاندن را شروع كرد.

در جدال بر سر خريد فرهاد مجيدي در نهايت مديرعامل جوان استقلال بر عابديني كار كشته چيره شد. به اين ترتيب در سال 76 مجيدي 19 ساله استقلالي شد. مبلغ قرارداد او با استقلال فاش نشد. اما برخي از رسانه هاي 14 سال پيش آن را 20 ميليون تومان اعلام كردند!

داربي اولين بازي فرهاد

اولين بازي مجيدي جوان براي استقلال داربي معوقه از ليگ آزادگان سال 75 بود. اين داربي اولين بازي مرحوم حجازي به عنوان سرمربي استقلال هم به شمار مي رفت . در آن ديدار شاگردان حميد درخشان سه بر صفر برنده داربي شدند تا اولين مسابقه به خاطره تلخي براي فرهاد و مرحوم ناصر حجازي تبديل شود مجيدي آن سال ها به عنوان هافبك براي استقلال بازي مي كرد.

فرهاد لژبونر مي شود

فرهاد در سال 78 را پيدوين اثريش رفت و لژيونر شد. هر چند آمار وعملكرد او در اين ليگ اروپايي بد نبود و در 12 بازي شش گل براي تيمش به ثمر رساند اما او تصميم گرفت پس از يك فصل دوباره به فوتبال ايران و استقلال برگردد!

قرار داد داخلي با پرسپوليس

زماني كه فرهاد از اتريش به فوتبال ايران برگشت علي پروين با او وارد مذاكره شد تا ستاره استقلال را قاپ بزند. حتي شايعه شد كه در توانير با قرمزها قرارداد داخلي هم امضا كرده است. مصاحبه آن زمان فرهاد با يكي از هفته نامه ها كه از هواداران استقلال خداحافظي كرده بود و براي رفتن به پرسپوليس رخصت گرفته بود هم اين انتقال را باورپذير مي كرد، اما باز هم فتح ا... زاده فرهاد را از دهان شير بيرون آورد و براي دومين بار استقلالي كرد. مجيدي هم هرگز ماجراي بستن قرارداد داخلي با پرسپوليس را تكذيب نكرد.

دومين رفت و آمد فرهاد

به هر شكل فرهاد مجيدي در استقلال ماندگار شد و در ليگ آزادگان سال 80- 79 يك فصل ديگر براي استقلال بازي كرد، اما در پايان فصل و همزمان با شروع ليگ حرفه اي به الوصل امارات رفت . اما پس از انجام هشت بازي و به ثمر رساندن هفت گل او براي دومين بار به استقلال برگشت و در ليگ برتر براي تيمش بازي كرد.

سومين رفت و آمد فرهاد!

فرهاد پس از يك دوره كوتاه دوباره استقلال را به مقصد امارات و الوصل ترك كرد. او به الوصل امارات برگشت و چهار سال تمام در اين تيم توپ زد. در سال 2003 به شكل فرضي به العين رفت و با اين تيم قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا را تجربه كرد. پس از آن بار ديگر به شكل قرضي راهي الاهلي امارات شد. النصر و الاهلي تيم هاي بعدي فرهاد در امارات بودند. سرانجام در سال 86 يعني ليگ هفتم حرفه اي بار ديگر با مديريت  فتح ا... زاده و سرمربيگري مرحوم ناصر حجازي پس از حدود شش سال دوري به فوتبال ايران و استقلال برگشت.

دو فصل ناموفق

فرهاد در دو فصل اول حضورش در استقلال درخشش چنداني نداشت و بيشتر به عنوان يك بازيكن تعويضي در تركيب تيم قرار مي گرفت. اما از اواخر ليگ هشتم و به شكل قطعي از ابتداي ليگ نهم حرفه اي دوران طلايي فرهاد شروع شد. در سه فصل اخير مجيدي بهترين بازيكن استقلال و از بهترين هاي ليگ برتر ايران لقب گرفت.

فرهاد عليه منصوريان، قرباني و ژنرال

مجيدي پس از بازگشت به استقلال با سه نفر به شدت مشكل و اختلاف داشت. فرهاد و علي منصور يك فصل آن هم در ليگ هفتم حرفه اي هم تيمي بودند. اما مشكل اصلي آنها به فرزاد، برادر كوچك تر فرهاد بر مي گشت. پيروز قرباني هم بر سر همين مسايل با فرهاد مشكل داشت. او حتي جدايي خود از استقلال را گردن مجيدي انداخت. در ليگ دهم هم كه قرار بود بر گردد. اما اين اتفاق نيفتاد، پيروز عليه برخي ها مصاحبه كرد كه گفته مي شود، منظورش از برخي ها مجيدي بود! رابطه بد او با امير قلعه نويي هم كه براي همه آشكار است. اما دليل اصلي آن را نه ژنرال و نه مجيدي به طور شفاف بيان نكردند. رفاقت بابايي مشاور سابق فتح ا... زاده و واعظ با مجيدي كه رابطه  بسيار بدي با قلعه نويي دارد هم در اين ميان جالب است. هنوز هواداران استقلال دعواهاي ژنرال و بابايي كه «بچه» خطاب مي شد را فراموش نكرده اند.

فرهاد مجيدي

خداحافظي نيمه كاره

در ليگ دهم حرفه اي كه مجيدي در اوج آمادگي خود قرار داشت بر سر مسايل مالي با فتح ا... زاده به مشكل خورد. پس از آن اعلام كرد كه از فوتبال خداحافظي كرده و ديگر براي استقلال بازي نمي كند! اما سرانجام پس از جلساتي كه با مديرعامل استقلال برگزار كرد از تصميم خود برگشت و به فوتبالش ادامه داد! پس از آن هم چند بار ديگر بحث خداحافظي او مطرح شد تا به امروز كه استقلال را تنها گذاشت و به امارات رفت.

 

2 بار كانديداي بهترين بازيكن سال آسيا شد

فرهاد مجيدي پس از درخشش در ليگ قهرمانان آسيا در سال هاي 2010 و 2011 دو بار در ميان كانديداهاي AFC براي انتخاب بهترين بازيكن سال آسيا قرار گرفت. در سال 2010 او تا سه نفر نهايي هم بالا رفت اما سرانجام يك استراليايي به اين عنوان رسيد. در سال 2011 هم او در ليست 10 نفره قرار داشت اما به مراحل بالاتر نرفت.

رابطه خوب با مديران عامل!

فرهاد در اين سال ها چه در دوره واعظ آشتياني و چه در دوره مديريت فتح ا... زاده رابطه بسيار خوبي با مديران عامل داشت. بسياري بر اين باور بودند كه مجيدي روي تصميمات كلان باشگاه تأثيرگذار بود. حتي يك بار حسن روشن در مورد حذف شدن نام عليرضا منصوريان از كميته فني افشار كرد فتح ا... زاده گفته چون مجيدي با علي منصور مخالف است نبايد در كميته فني باشد؟!

شيخ اماراتي زير پيراهن فرهاد!

در يكي از بازي هاي الوصل زماني كه مجيدي براي تيمش گلزني كرد پيراهن خود را بالا زد وعكس يكي از شيخ هاي امارات را نشان داد! افشاي اين اتفاق از سوي روزنامه گل باعث شد تا او عليه اين روزنامه شكايت كند. هر چند در پايان با توجه تصاوير و مدارك ر وزنامه گل  تبرئه شد. فرهاد در توضيح اين ماجرا گفت چون تولد آن شيخ بود، باشگاه به تمام بازيكنان دستور داده بود آن تي شرت را زير پيراهن خود بپوشند و هر كس گل زد تصوير او را نشان دهد!

كاش زمان ناصر اين طور بودي

زماني كه مرحوم ناصر حجازي در بستر بيماري قرار داشت، فرهاد به ملاقات او مي رود خانم شفيعي به مجيدي  خاطرات ليگ هفتم را يادآوري مي كند و مي گويد اگر آن فصل هم اين قدر آماده بود استقلال حجازي نتيجه مي گرفت و آن مرحوم بر كنار نمي شد.

ماجراي فرهاد مجيدي و عليرضا فغاني هم جالب بود. كاپيتان استقلال چند بار از سوي اين داور با كارت قرمز رو به رو شد. در مورد اين دو نفر گفته مي شد كه رابطه خوبي با يكديگر ندارند و براي همين بازي هايي كه اين داور سوت مي زند، مجيدي زياد اعتراض مي كند و فغاني هم راحت به او كارت زرد و قرمز نشان مي دهد! دليل اصلي و جرقه اختلاف اين دو نفر هم مشخص نبود.

هديه بازوبند به بازيكن جوان!

مجيدي دوبار در جريان بازي بازوبند كاپيتاني را به عنوان هديه در اختيار اسماعيل شريفات قرار داد. آن هم در شرايطي كه نفرات قديمي تر و با سابقه تر از شريفات در زمين حضور داشتند! پاداش گلزني به پرسپوليس در داربي جام حذفي براي شريفات كاپيتاني چند دقيقه اي استقلال بود. حالا كه فرهاد رفته شايد شريفات هرگز رنگ بازوبند را هم نبيند! اينكه حركت فرهاد خوب بود يا نه نظرات مختلفي وجود داشت. برخي آن را به حساب اخلاق خوب او گذاشتند و برخي اين كار را توهين به بازو بند استقلال و قديمي هاي تيم مي دانند؟!

فرهاد مجيدي در نظر سنجي سايت فدراسيون بين المللي تاريخ و آمار فوتبال با آراي بيشتر به عنوان محبوب ترين بازيكن جهان در سال 2010 شناخته شد

محبوب ترين بازيكن جهان!

فرهاد مجيدي در نظر سنجي سايت فدراسيون بين المللي تاريخ و آمار فوتبال با آراي بيشتر به عنوان محبوب ترين بازيكن جهان در سال 2010 شناخته شد! در انتخاب بازيكن محبوب سال 2011 هم در مرحله دوم او بالاترين راي را آورده و رقابت نزديكي با علي كريمي دارد.

بهترين گلزن ايران در آسيا

فرهاد مجيدي با زدن 13 گل در رقابت هاي آسيايي توانست بالاتر از فرشاد پيوس و محمود كريمي كه هر كدام 11 گل به ثمر رسانده بودند عنوان بهترين گلزن باشگاهي ايران در رقابت هاي آسيايي را كسب كند. همچنين او تنها فوتباليست ايران است كه قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا را تجربه كرده است. مجيدي در سال 2003 با العين به اين مهم رسيد.

كارنامه ملي فرهاد

 فرهاد براي اولين بار در سال 75 و براي  مسابقات جام ملت هاي آسيا در سال 1996 توسط محمد مايلي كهن به تيم ملي دعوت شد. فرهاد مجيدي 19 ساله اولين بازي ملي خود را برابر كويت انجام داد. براي آخرين بار هم در سال 2011 و در سن 35 سالگي توسط كارلوس كرش به تيم ملي دعوت شد. سرانجام او با 45 بازي ملي و 10 گل زده به كارش پايان داد. براي اولين بار فرهاد در شهريور 1389 در دوره افشين قطبي از تيم ملي خداحافظي كرد اما با آمدن كرش بار ديگر برگشت. اما در پنج مهر 1390 با ارسال نامه اي به علي كفاشيان براي هميشه فوتبال ملي را كنار گذاشت. حضور در جام جهاني 98 فرانسه از جمله افتخارات ملي فرهاد است.

افتخارات فرهاد

مجيدي در دوران فوتبالي خود شش قهرماني را با سه تيم تجربه كرد. در سال 77- 76 با استقلال حجازي قهرمان ليگ آزادگان شد. در سال 80- 79 با منصور پور حيدري براي دومين بار قهرماني در ليگ آزادگان را تجربه كرد. در ليگ هشتم حرفه اي با قعله نويي ليگ برتر را فتح كرد. سال 87- 86 با قلعه نويي قهرماني در جام حذفي را هم تجربه مي كند. با الاهلي در سال 2006 قهرمان امارات شد و سرانجام با العين در سال 2003 ليگ قهرمانان آسيا را فتح كرد.

كارنامه فرهاد در استقلال

فرهاد در دوران حضورش در استقلال 135 بازي براي اين تيم انجام داد و موفق شد 61 گل هم به ثمر برساند. مجيدي در كنار نفراتي چون غلامحسين مظلومي، آرش برهاني و غلامرضا عنايتي از بهترين گلزنان تاريخ باشگاه استقلال محسوب مي شود.

دسته ها : استقلال
سیم 9 1390 7:37 بعد از ظهر

هترين‌هاي جام جهاني باشگاه‌ها چه كساني بودند؟

اينجا هم مســي پيشتاز شد

 

مسابقات تازه پايان يافته جام جهاني باشگاه‌ها اضافه بر تجديد قهرماني دو سال پيش بارسا، فهرست افتخارات انفرادي ساليان اخير لئو مسي را هم قطورتر كرد. اين چپ پاي هنرمند آرژانتيني با دو گلي كه در بازي فينال در دروازه سانتوس برزيل جاي داد، پايه‌گذاري برد صفر-4 قهرمان اروپا بر نماينده آمريكاي جنوبي عنوان بازيكن برتر مسابقات را هم مال خود كرد. ببينيم فيفا جوايز بهترين‌هاي اين رقابت‌ها را به چه كساني داده است.

توپ طلايي و جايزه تويوتا: ليونل مسي
مردي كه هر دو دوره آخر انتخابات توپ طلا را برده است. هر چند در نيمه نهايي برابر السد قطر گلي نزد اما حتي در آن ديدار هم مديريت‌اش جلب نظر مي‌كرد و در فينال با همان هوش ناب و ضربات جادويي‌اش سانتوس را محو كرد. شماره 10 بارسا هر موقع كه در فينال پا به توپ شد گرهي را از كار تيمش باز كرد و گرهي را بر كار سانتوس زد. او حالا تنها بازيكني است كه در فينال‌هاي دو دوره جام باشگاه‌ها گلزني كرده است (اولي برابر استوديانتس آرژانتين در فينال 2009 بود)

توپ نقره‌اي: ژاوي
يك بار ديگر اين هافبك وسط محوري نقشي كليدي را در يك پيروزي مهم بارسا ايفا كرد. او در اكثر چالش‌هاي ميانه ميدان حرف نخست را زد و گل اول فينال را براي مسي پايه‌گذاري كرد و گل دوم را خودش در دروازه سانتوس جاي داد.

توپ برنزي: نيمار
براي جواني كه قرار بود پديده جام جهاني باشگاه‌ها در سال 2011 باشد اين عنوان و مقام فقط يك دلجويي كوچك محسوب مي‌شود. نيمار البته يك گل فوق‌العاده به كاشيواي ژاپن در نيمه نهايي زد و خط دفاعي بارسا را هم در فينال بارها متوجه خود و بابت كارهايش نگران كرد اما آنجا كه بايد مي‌درخشيد، ندرخشيد. با اين وجود اين شايد فقط نقطه اوليه پرواز او به سمت افقي بسيار روشن‌تر باشد.

جايزه بازي جوانمردانه: بارسلونا
اين جايزه را هم به قهرمان اروپا و قهرمان جهان دادند. در طول اين مسابقات بارسا فقط دو كارت زرد گرفت و بيشتر از 25 خطا انجام نداد.تيمي كه براي بردن نيازي به خشونت و برخورد فيزيكي ندارد، بايد هم برنده هميشگي جوايز فيرپلي باشد.

دسته ها : خبر هاي ورزشي
بیست و نهم 9 1390 7:16 بعد از ظهر

استقلال، تيمي شايسته عنوان كهكشاني

 

استقلال با خريد بازيكناني مثل رحمتي، تيموريان، حمودي، جاسم كرار، خسرو حيدري، زندي، وليدعلي و حفظ نفرات اصلي فصل گذشته‌اش نشان داد كه نه تنها به ليگ برتر بلكه نگاهش به ليگ قهرمانان آسيا است. شايد به همين دليل خيلي‌ها اين تيم را كهكشاني ناميدند. آبي‌هاي پايتخت ليگ را با تساوي مقابل سپاهان در اصفهان شروع كردند و پس از آن 4 برد متوالي به دست آوردند تا اينكه در ورزشگاه آزادي مغلوب تراكتورسازي و شاگردان قلعه نويي شدند. به هر حال هر چه بود آنها با اختلاف 6 امتياز قهرماني نيم فصل را به دست آوردند و حالا براي حفظ آن كار سخت‌تري در نيم فصل دوم دارند. مشروط بر اينكه بازيكنان مثل نيم فصل اول با مصدوميت‌هاي متوالي مواجه نشوند.

بازي‌هاي خانگي:


بازي‌هاي خارج از خانه:


جمع امتياز: 36
34600 تماشاگر براي هر بازي
استقلال در نيم فصل اول 10 بار در ورزشگاه آزادي به ميدان رفت با احتساب و اختصاص نيمي از تماشاگران دربي كه 45 هزار نفر مي‌شود. در مجموع 346000 تماشاگر از اين 10 بازي ديدن كردند كه به طور ميانگين براي هر بازي 34600 نفر مي‌شود. غير از دربي، براي بازي اين تيم مقابل داماش، فجرسپاسي و تراكتورسازي تبريز به ترتيب 75هزار، 75 هزار و 93500 نفر به استاديوم آزادي رفتند. كمترين تعداد تماشاگر هم در بازي خانگي استقلال، مقابل مس سرچشمه در هفته دوازدهم بود كه حدود 1500 نفر آمدند.
بهترين و بدترين نتايج
بدون شك پيروزي مقابل پرسپوليس شيرين‌ترين برد براي آبي‌هاي پايتخت و هوادارانش بوده است. آنها اين دربي را 2- صفر به سود خود پايان دادند البته شاگردان مظلومي سه پيروزي پر گل را هم در زمين فولاد با حساب 4- يك و مقابل ذوب‌آهن در اصفهان با نتيجه 2-صفر و در تبريز نتيجه 2- يك مقابل شهرداري را به دست آوردند اما سه باخت تلخ را هم تجربه كردند؛ شكست مقابل تراكتورسازي در تهران با نتيجه 3- 2، باخت به ملوان با حساب 4-2 در انزلي و شكست خانگي 2- يك مقابل نفت آبادان.
8 بازيكن، 30 گل
استقلال در 17 بازي، 30 بار موفق به گلزني شد كه فرهاد مجيدي با 9 گل و مجتبي جباري با 7 گل بهترين گلزنان اين تيم هستند. جالب اينكه اين دو بازيكن به ترتيب با 8 و 6 پاس گل جزو موثرترين بازيكنان تيمشان هستند. بعد از آنها برهاني و ميداودي (4 گل). شريفات و عمران‌زاده (2 گل). تيموريان و وليد علي (يك گل) براي استقلال گل زدند.
15 بازيكن، 37 اخطاري و 2 اخراجي
15 بازيكن در 17 بازي استقلال 37 بار كارت زرد و 2 بار كارت قرمز گرفتند. شريفات در دقيقه 90 بازي اول با سپاهان و منتظري دقيقه 60 بازي نهم با ملوان از زمين اخراج شدند اما كيانوش رحمتي با 7 كارت زرد پركارت ترين بازيكن اين تيم بود. پس از او مجيدي با 5 اخطار، تيموريان با 4، جباري و كرار با 3، شريفات، برهاني، خسرو حيدري، عمران‌زاده و اميرآبادي با 2 كارت و منتظري، حسيني، حمودي، زندي و ميداودي هم يك اخطار گرفتند.
بازي‌هاي خارج از خانه:


قهرماني با بيشترين قضاوت
5 داور، هشت بازي خانگي استقلال را قضاوت كردند كه سهم قهرماني با سه بار داوري بيشتر از بقيه است. محسن تركي هم دو بار براي استقلال سوت زده البته با حساب دربي كه پرسپوليس ميزبان بود سه بار در بازي‌هاي اين تيم حضور داشته است. ممبيني، رفيعي و صالحي هم ديگر داوران استقلال بوده‌اند اما از جمع 12 كمك داوري كه براي استقلال پرچم زدند سهم منصوري با سه بار حضور بيشتر از بقيه است. بعد از او زارع، ابوالفضلي، كامراني‌فر و سخندان هر كدام دو بار و فريماني، خانبان، علي نژاديان، داوري، نظري، عيوض محمدي و كياني هم يك بار پرچم زده‌اند.
اتفاقات اين فصل
بازيكنان اين تيم هنوز مطالباتشان را به طور كامل دريافت نكرده و برخي از آنها مدعي‌اند كه بابت امسال هيچ پولي نگرفته‌اند. با اين حال غير از دو مورد حاشيه خاصي نداشتند. برخورد جاسم كرار با مجتبي جباري در بازي مقابل سايپامهر كرج و پس از آن مصاحبه جباري عليه مظلومي و محروميت يك جلسه‌اي و جريمه 30 ميليوني كه البته 10 ميليون آن بعد از دربي بخشيده شد مهمترين اتفاقات اين تيم بود اما اعلام جدايي مجيدي از استقلال قبل از آخرين بازي همه هواداران و مسوولان باشگاه را شوكه كرد.
3 پيروزي در جام حذفي
استقلال براي رسيدن به مرحله نيمه‌نهايي جام حذفي 3 پيروزي به دست آورد. آنها در اولين بازي شيرين‌فراز را 5-يك، سايپا مهر كرج را يك- صفر و پرسپوليس را 3- صفر شكست دادند تا حريف شهرداري ياسوج شوند.
خريدهاي خارجي مشكل‌ساز
وليد علي و كرار جاسم خارجي‌هاي اين فصل استقلال بودند كه جذب دومي با سر و صداي زيادي همراه بود و آن را يكي از بهترين خريدهايشان مي‌دانستند اما وليد علي كويتي بعد از هفته چهارم به كشورش رفت و برگشت و كرار جاسم هم بعد از درگيري‌اش با جباري همين رويه را در پيش گرفت. حالا استقلال به دنبال شكايت از دو خريد خارجي‌اش است.َ

دسته ها : خبر هاي ورزشي
بیست و نهم 9 1390 7:16 بعد از ظهر

شـاه مـاهي بـمان

 

ايران ورزشي- باشگاه استقلال موضع رسمي‌اش در مورد جدايي مجيدي از اين تيم را اعلام كرد: «پس از ساعت‌ها بحث و گفت‌وگو‌ در مجموعه باشگاه استقلال به همان نتيجه‌اي رسيديم كه انتظار آن مي‌رفت و نتيجه‌ اين بود كه هيچ كس در مجموعه باشگاه استقلال از فتح‌ا...‌زاده، مظلومي و پورحيدري گرفته تا تك تك هواداران اين تيم به هيچ وجه راضي به جدايي كاپيتان مجيدي نيستند و هر چقدر مشكلات مجيدي را براي اين جدايي بررسي كرديم، كمتر توانستيم به جدايي كاپيتان راضي شويم. اينكه تكنيكي‌ترين بازيكن ايران و آسيا و محبوب‌ترين بازيكن قاره را به سادگي از دست بدهيم، با وجود درك مجموعه شرايط از سوي باشگاه استقلال باز هم قابل قبول نيست. استقلال با تمام سلول‌هاي سازنده‌اش دوست دارد با كاپيتان دو جام بگيرد و اين جام‌ها را با دستان مردان نام آشنايي همچون خود فرهاد بالا ببرد. استقلال با همين مجيدي‌ها و ديگر بازيكنانش كه حالا الگوي هواداران هستند، لقب «كهكشاني‌» گرفته و موفق پيش‌ رفته است. قطعا خود فرهاد مجيدي هم شرايط استقلال را درك مي‌كند و مي‌داند موافقت با جدايي او به سادگي ميسر نيست. شاه‌ماهي باشگاه استقلال بايد بماند و با رقص پاهايش در ميادين، در كنار ساير بازيكنان استقلال به فوتبال ايران طراوت ببخشد. به هر حال علي فتح‌ا...‌زاده به‌عنوان مدير عامل باشگاه استقلال و پرويز مظلومي به‌عنوان سرمربي تيم هر دو مخالفت خود را با اين جدايي اعلام كرده‌اند و مجموعه باشگاه استقلال سعي خواهد كرد كه فرهاد مجيدي را حفظ كند.»

دسته ها : خبر هاي ورزشي
بیست و نهم 9 1390 7:10 بعد از ظهر

چند خط خبر

 

با توجه به شرايط نصرتي
استقلالي‌ها فعلا شكايت خود را پيگيري نمي‌كنند


ايران ورزشي- با توجه به قرارداد داخلي كه نصرتي با استقلال داشت بعد از پيوستن او به پرسپوليس صحبت‌هايي درباره شكايت باشگاه استقلال از اين بازيكن مطرح شد. ظاهراً استقلالي‌ها با توجه به شرايط حادي كه نصرتي در حال حاضر دارد فعلاً از شكايت از او صرفنظر كرده‌اند و فتح‌ا...‌زاده گفته درست نيست در اين شرايط از او شكايت كنيم و به اين مسأله بپردازيم. ظاهراً با نظر مساعد مديرعامل استقلال اين موضوع به بعدها موكول شده است.

در صورت عدم جذب مدافع خارجي
احتمالا الونگ الونگ جذب خواهد شد

ايران ورزشي- گفته مي‌شود اگر استقلالي‌ها در نيم فصل موفق به جذب مدافع خارجي نشوند، امكان دارد آبي‌پوشان با الونگ الونگ قرارداد امضا كنند و امكان جذب او بيشتر
خواهد شد.
الونگ دو سه هفته اي با استقلالي‌ها تمرين كرد ولي هنوز كادر فني نظر قطعي خود را درباره او اعلام نكرده است و او شانس پيوستن به اين تيم را دارد.


براي جذب رضا عنايتي
فتح‌ا...‌زاده با مديرعامل صبا مذاكره مي‌كند


ايران ورزشي- روزهاي اخير صحبت‌هايي درباره پيوستن مهاجم سابق استقلال به اين تيم به گوش مي‌رسد. رضا عنايتي كه در اين فصل در صباي قم بازي مي‌كند، تمايلش را براي پيوستن به تيم سابق خود اعلام كرده و در همين باره به زودي فتح‌ا...‌زاده براي جذب عنايتي با مديرعامل صبا وارد مذاكره خواهد شد البته گفته مي‌شود كه استقلالي‌ها گزينه‌هاي ديگري هم دارند كه در صورت عدم توافق با صبا به آنها خواهند رسيد.


آبي ها منتظر حضور جاسم كرار


ايران ورزشي- جاسم كرار بازيكن عراقي استقلال كه چند هفته‌اي است اين تيم را همراهي نمي‌كند قرار بوده چند روز پيش براي مشخص شدن وضعيت خود به باشگاه مراجعه كند ولي اين اتفاق تا به امروز رخ نداده و استقلالي‌ها هنوز منتظر او هستند تا به ايران بيايد و با حضور در باشگاه درباره قراردادش صحبت‌هاي لازم صورت بگيرد.


وليد علي نيم فصل دوم بازي مي كند ؟

ايران ورزشي- شنيده مي‌شود وليد علي بازيكن قطري استقلال كه چند هفته‌اي براي اين تيم به ميدان رفت، به زودي در باشگاه آبي‌ها حاضر خواهد شد تا تسويه حساب كند. البته گفته مي‌شود امكان دارد توافق بين اين بازيكن و استقلال صورت گيرد و او در نيم فصل دوم براي اين تيم به ميدان برود.

دسته ها : خبر هاي ورزشي
بیست و نهم 9 1390 7:9 بعد از ظهر

بررسي آخرين وضعيت ليست 9 نفره خريدهاي پرسپوليس

پول و رضايتنــامه مشكل اصلـي است

 

ايران ورزشي- شروع حركت پرسپوليس براي تقويت تيم در بازه زماني تعطيلات نيم‌فصل و نقل و انتقالات باعث شده ليستي بلندبالا از بازيكناني كه يا باشگاه دنبال جذب آنهاست يا خودشان به حضور در پرسپوليس ابراز تمايل كرده‌اند، رديف شود؛ ‌ليستي كه معلوم نيست چند درصد از آن تحقق خواهد يافت و اصلا چه كسي آن را تهيه كرده است. در هر صورت آخرين وضعيت و احتمال انتقال اين بازيكنان به پرسپوليس در زير به اختصار بررسي شده است.
1) هادي عقيلي: خودش مايل به جدايي از العربي قطر است اما قرارداد 5/1 ميليون دلاري با اين تيم قطري مشكل‌ساز شده چرا كه اگر قرار به جدايي هادي باشد اين بازيكن يا بايد بيشتر از نيمي از اين مبلغ را ببخشد يا پرسپوليس آن را پرداخت كند.
2) هادي تاميني: ظاهرا مديران پرسپوليس با سپاهاني‌ها تماس گرفته‌اند و اين بازيكن منتظر صدور رضايتنامه است. تاميني از استقلال و ملوان، تيم سابقش هم پيشنهاد دارد.
3) محمدرضا خلعتبري: با ابراز تمايل به بازگشت به ليگ ايران، همه چيز را به مذاكرات پرسپوليس و الغرافه واگذار كرده است، البته بايد مسائل مالي قرارداد او را هم در نظر گرفت.
4) ميلاد زنيدپور: عابديني گفته در صورتي رضايتنامه اين بازيكن را صادر مي‌كند كه بخواهد لژيونر شود اما زنيدپور دوست دارد به پرسپوليس بيايد.
5) محمد غلامي: رويانيان با عابديني درباره او حرف زده اما تراكتورسازي هم غلام را مي‌خواهد. ظاهرا ماندن يا نماندن عابديني در داماش بستگي زيادي به حضور غلامي در پرسپوليس دارد و چنانچه مهندس از تيم رشتي برود شايد غلامي هم پرسپوليسي شود.
6) مهدي مهدوي‌كيا: اگر داماشي‌ها راضي به جدايي اين بازيكن شوند؛ پرسپوليس، مهدي را مي‌خواهد اما خود اين بازيكن طي دو سه روز گذشته كه از داماشي‌ها قهر كرده هيچ حرفي از جدايي و تيم آينده‌اش نزده است.
7) مهرداد پولادي: ظاهرا مسائل مالي تنها مانع از حضور او در پرسپوليس شده چرا كه مسي‌ها براي صدور رضايتنامه‌اش يك ميليارد تومان مي‌خواهند. با اين وجود شايد پولادي ملي‌پوش اولين خريد قطعي پرسپوليس در نيم‌فصل باشد.
8) محمد محمدي: خودش گفته كارش با پرسپوليس تمام شده اما ظاهرا موانع مالي از سوي داماشي‌ها كار او را نيز براي جدايي از اين تيم دشوار مي‌كند. گفته مي‌شود محمدي از سايپا هم پيشنهاد دارد.
9) وحيد طالب‌لو: خودش هيچ اظهارنظري درخصوص حضور در پرسپوليس نكرده اما گفته مي‌شود دنبال دريافت رضايتنامه است و بدش نمي‌آيد اينطوري مقابل استقلالي‌ها و نامهرباني‌هاي‌شان بايستد.
به غير از اينها نام‌هايي چون علي انصاريان و محسن خليلي كه ظاهرا حميد استيلي با آنها به توافق رسيده بود و نفراتي همچون پژمان نوري و... هم مد نظر باشگاه قرار دارند اما هنوز مذاكرات با اين نفرات جدي نشده است.

دسته ها : خبر هاي ورزشي
بیست و نهم 9 1390 7:8 بعد از ظهر

توافق نهايي با گزينه تركيه‌اي قبل از موعد مقرر

دنيزلي شنبه پرسپوليس را تمرين مي‌دهد

 

ايران ورزشي- بعد از پايان نظرسنجي سايت باشگاه پرسپوليس و رأي 71 درصدي مصطفي دنيزلي تيم مديريتي پرسپوليس به اين نتيجه رسيد كه هرطور شده با گزينه محبوب و مورد نظر هواداران به توافق برسد. بعد از مذاكرات اوليه در تركيه، گفته مي‌شود مشكل بيماري پدر همسر دنيزلي و قرارداد او با شبكه تلويزيوني ليگ تي‌وي عمده مشكلات «بله» گفتن آقا مصطفي به رويانيان بوده اما بعدتر مسائل مالي هم به اين موارد اضافه شد و حتي رسانه‌ها به اين موضوع اشاره كردند كه دنيزلي براي هر فصل حضورش در پرسپوليس 5/2 ميليون دلار مي‌خواهد. بعد از بازتاب اين موضوع در رسانه‌ها، شايعه شد پرسپوليس تا حدودي از دنيزلي قطع اميد كرده و سراغ گزينه‌هاي ديگري مي‌رود حتي سايت باشگاه پرسپوليس هم به اين مسأله اشاره كرد كه مذاكره با دونادوني و خوان لوپز كارو اين هفته انجام خواهد شد اما مذاكره با اين گزينه‌هاي ايتاليايي و اسپانيايي آنطور كه بايد پيش نرفت. از طرفي گفته مي‌شد دنيزلي تا آخر هفته وقت خواسته تا جواب قطعي را به رويانيان بدهد كه خود رويانيان هم به اين موضوع اشاره كرد. همچنين شنيده شد مربي تركيه‌اي نهايتا سه‌شنبه (امروز) يا چهارشنبه (فردا) جواب نهايي را خواهد داد اما اين اتفاق حتي زودتر از اين يعني ديروز قبل از بازي با فولاد رخ داد و در اردوي پرسپوليس تقريباً همه مي‌دانستند كه سرمربيگري مصطفي دنيزلي در اين تيم قطعي شده است. ديروز حتي شنيده شد دنيزلي بازي با فولاد را هم تماشا كرده و نمايش نسبتاً متفاوت بازيكنان پرسپوليس ناشي از همين مسأله بود چرا كه آنها مي‌دانند آقا مصطفي با هيچ كس شوخي ندارد. با قطعيت يافتن حضور دنيزلي در تهران به نظر مي‌رسد او با مشكلات مهم خود شامل بيماري پدرزن و قرارداد با «ليگ تي‌وي» كنار آمده و مقدمات حضورش در پرسپوليس را فراهم آورده است. همچنين گفته مي‌شود دنيزلي يكي از مربيان هموطنش را به عنوان دستيار به تهران خواهد آورد كه يا علي گل‌تكين مربي سابق پاس خواهد بود يا يكي از دستيارانش در بشيكتاش. تمرين‌هاي پرسپوليس بعد از پايان نيم فصل به مدت 4 روز تعطيل خواهد بود و به احتمال فراوان مصطفي دنيزلي كه در انتهاي هفته‌ جاري به تهران مي‌آيد از روز شنبه در تمرين پرسپوليس حاضر خواهد شد و تيم جديدش را براي نيم فصل دوم ليگ برتر زير نظر مي‌گيرد.

دسته ها : خبر هاي ورزشي
بیست و نهم 9 1390 7:6 بعد از ظهر
فرهاد مجيدي تا آخر فصل استقلالي مي ماند
 
 
خبر جدايي قريب الوقوع فرهاد مجيدي كاپيتان محبوب و تاثيرگذار استقلال از اين تيم آنقدر براي استقلالي ها تلخ و غيرقابل باور بود كه بتواند از حلاوت قهرماني اين تيم در نيم فصل بكاهد.
استقلالي ها به خوبي مي دانند كه اگر تنها فرهاد مجيدي را ازاين تيم بگيرند بر سر تيم كهكشاني و پر ستاره شان چه خواهد آمد. اما خب انگار مشكل خانوادگي فرهاد و دوري از فرزندش آنقدر سنگين بود كه وي قيد حضور در استقلال را بزند.
در اين شرايط خبر خوب براي استقلالي ها اين كه يك منبع نزديك به باشگاه استقلال كه مايل به افشاي نامش نبود در اين رابطه به خبرنگار شبكه ايران گفت كه فرهاد مجيدي قطعا و به طور يقين بعد از گذراندن تعطيلاتش در دوبي به جمع آبي پوشان ملحق خواهد شد.
اين منبع موثق گفت: از آنجايي كه فرهاد مجيدي در آستانه تبديل شدن به يكي از اسطوره هاي استقلال است، در نهايت چنين تصميمي مي گيرد كه تا پايان همين فصل كه چيزي حدود پنج ماه بيشتر باقي نمانده، وي كماكان دوري از خانواده را تحمل خواهد كرد ضمن اينكه از هر فرصتي براي سر زدن به خانواده اش در دوبي استفاده خواهد كرد تا به اين ترتيب ضريب اطمينان استقلال براي قهرماني در اين فصل كاهش نيابد. / ش

 

دسته ها : خبر هاي ورزشي
بیست و نهم 9 1390 6:55 بعد از ظهر
X