معرفی وبلاگ
سپاس از خدایی که آسمان آبی را بالای سر گلهای قرمز آفرید. bnd sport saman_bnd10@yahoo.com
دسته
Pleas witt.....
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1310515
تعداد نوشته ها : 337
تعداد نظرات : 80
Rss
طراح قالب
GraphistThem264
دسته ها : علی کریمی
نوزدهم 6 1387 10:28 صبح
دسته ها : علی کریمی
نوزدهم 6 1387 10:26 صبح

بازیکنان تیم ملی ایران پس از دیدار با عربستان راهی مدینه منوره و مکه مکرمه شده و اعمال عمره مفرده‌ را به جا آوردند.

به نقل از ایسنا، پس از آنکه اعضای تیم ملی فوتبال ایران یکشنبه شب مدینه منوره را ترک کردند، برای انجام مراسم احرام، به مسجد شجره در هشت کیلومتری مدینه رفتند.

اعضای تیم ملی فوتبال ایران به وسیله دو دستگاه اتوبوس ساعت 5:30 صبح به وقت محلی وارد مکه مکرمه شدند و پس از توقفی 30 دقیقه ای در هتل شهدا به مسجد الحرام رفتند و پس از انجام مراسم، اعمال عمره مفرده را به جای آوردند.

مسعود شجاعی و جواد نکونام، دو بازیکنی تیم فوتبال اوساسونا ظهر دوشنبه از جمع ملی پوشان جدا شده و به تهران سفر کردند تا آماده‌ بازگشت به اسپانیا شوند. سایر بازیکنان تیم ملی هم در دونوبت صبح و شب به تهران بازمی‌گرددند.

از نکات جالب قابل توجه در مراسم عمره مفرده اعضای تیم ملی فوتبال ایران، توجه مردم عربستان نسبت به علی دایی بود که پس از پوشیدن لباس احرام، بسیاری از مردم عربستان‌ خود دورسرمربی تیم ملی فوتبال ایران جمع شدند و از با استفاده از گوشی‌های تلفن‌های همراه خود از وی عکس گرفتند.

دسته ها : خبر های ورزشی
نوزدهم 6 1387 10:22 صبح

ماه رمضان و بازیکنان مسلمان لالیگا

 

کانوته

کانوته، دیارا، کیتا، آبیدال و بازیکنانی ایرانی اوساسونا نکونام و شجاعی از جمله بازیکنانی هستند که به استقبال ضیافت ماه رمضان در رقابت های لالیگا رفته اند.

ماه رمضان از دوم سپتامبر در اسپانیا آغاز شد و تا اول اکتبر ادامه دارد و مسلمانان تیم های باشگاهی بر اساس اعتقادشان از سحر تا افطار چیزی نمی خورند و نمی آشامند. بازیکنان حاضر در لالیگا از فرهنگ ها، رنگ ها، ملیت ها و دینهای مختلف هستند و تعداد مسلمانان حاضر در این رقابت ها هم کم نیست.

در مسابقات فصل پیش لالیگا کانوته در باشگاه سویا، برنامه خاصی را زیر نظر پزشکان اسپانیایی پشت سر می گذاشت تا بتواند روزه هایش را به طور کامل بگیرد. مهاجم مالیایی سحرگاه از خواب برمی خاست و سحری می خورد و این اتفاقی بود که برای دیارا در رئال مادرید نیز رخ می دهد.

محمد دیارا

علاوه بر این دو بازیکن، می توان به روزه داری سه بازیکن باشگاه کاتالان نیز اشاره کرد. یایاتوره از روز اولی که به باشگاه کاتالونیایی رسیده بود، خاطرنشان کرده بود یک مسلمان است و اریک آبیدال نیز که به دین اسلام گرویده است، کنار توره و کیتا روزه هایش را می گیرد. این در حالی است که در طول ماه رمضان، توره و اریک آبیدال روزه هایشان را به صورت کامل می گیرند، در ترکیب ثابت تیم کاتالان به میدان خواهند رفت و این اتفاقی است که فصل گذشته نیز رخ داد.

آنها در فصل گذشته بازیکنان ثابت تیم ریکارد بودند و هفت پیروزی و یک تساوی شاگردان ریکارد در طول این ماه شریک بودند. سیدو کیتا که فصل قبل را در سویا توپ می زد نیز معتقد است روزه داری در ماه رمضان باعث کاهش راندمانش نخواهد شد. وی این فصل به بارسا آمده و روزه هایش را همراه دو هم تیمی دیگرش خواهد گرفت. کیتا هنگام پیوستن به باشگاه بارسلونا، کاملاً رسمی به مسئولان این باشگاه اعلام کرد که مسلمان است.

کیتا

کیتا در این رابطه گفته: «من مسلمانی بسیار معتقد هستم و هر جمعه برای نماز جماعت به مسجد می روم. هنگامی که در سویا بودم همراه کونه و کانوته به مسجد می رفتیم و امیدوارم که این فصل نیز ماه رمضان را همراه توره و آبیدال به مسجد برویم. البته اگر آنها نیایند هم به تنهایی به مسجد خواهم رفت. امیدوارم تا امسال بتوانم همه روزه هایم را بگیرم و اگر مسئولان باشگاه به من اجازه ندهند تا در روزهای بازی روزه ام را حفظ کنم، قضای آن را خواهم گرفت. تنها شش بازی در ماه رمضان خواهیم داشت و زیاد نگران کننده نخواهدا بود.»

10 بازیکن در رقابت های امسال لالیگا روزه خواهند گرفت که عبارتند از: کیتا، یایاتوره و آبیدال (بارسلونا)، کانوته و کونه (سویا)، شجاعی و نکونام (اوساسونا)، دیارا (رئال مادرید) و مدون جانسین (وایادولید)، این در حالی است که سران باشگاه مادریدی برنامه های خاصی برای دیارا ترتیب و رژیم غذایی او را تحت کنترل قرار داده اند.

اریک آبیدال

دیارا پیش از آنکه برای همراهی تیم ملی کشورش به مالی سصفر کند، با پزشکان مادریدی و شوستر به مشورت پرداخت و اعلام کرد که تنها شب ها می تواند غذا بخورد و نوشیدنی بیاشامد. از آنجا که او فصل پیش در ماه رمضان یک و نیم کیلو وزن کم کرده بود، مسئولان باشگاه مادریدی تصمیم گرفتند تا امسال جدی تر برنامه غذایی وی را تحت نظر قرار دهند و نگذارند تا ضعفی که سال گذشته گریبانگیر دیارا شده بود، امسال نیز به سراغ او بیاید.

پزشکان رئال از دیارا خواسته اند تا شب ها پنج لیتر آب بنوشد و مکمل های ویتامینه، کربوهیدرات و پروتئین مصرف کند. او سه وعده غذا (قبل از طلوع آفتاب تا قبل از خواب و در نیمه های شب) صرف خواهد کرد و باید از چربی ها دوری کند تا بتواند فرم فیزیکی خود را حفظ کند. بدین ترتیب او در اواسط ظهر خواب طولانی مدتی خواهد داشت تا نیمه های شب که برای صرف غذا برمی خیزد به مشکل خاصی برنخورد. 

نوزدهم 6 1387 10:21 صبح

عصبانیت عربها از تساوی با ای

یک روزنامه سعودی با بیان اینکه بازی با ایران دیگر تمام شد و مهم بازی با امارات است که تیم ملی عربستان باید برای آن آماده شود،مدعی شد داور استرالیایی در حد و اندازه این بازی نبود.

به نقل ازمهر ، روزنامه عکاظ با تیتر " الاخضر(عربستان) در دقایقی خوابید تا نکونام تساوی را برباید" نوشت: تیم ملی ما سه امتیازی را که در کف دستش بود، در برابر ایران از دست داد تا در اولین بازی انتخابی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی تنها به یک تساوی دست پیدا کند.

این روزنامه نوشت: برتری در دو نیمه بین دو تیم تقسیم شد تا جایی که الاخضر، نیمه اول را بیشتر در اختیار داشت، اما تیم ایران در نیمه دوم، برتری را از آن خود کرد تا در نهایت دو تیم برابر بیش از 70هزار تماشاگر استادیوم بین المللی ملک فهد با یک امتیاز زمین بازی را ترک کنند. البته خشونتهای عمدی بازیکنان ایران با اغماض داور استرالیایی روبرو می شد.

سعد الحارثی بازیکن تیم ملی عربستان با انتقاد شدید از داور استرالیایی بازی تیمش در برابر تیم ایران مدعی شد: داور برخورد تبعیض آمیز و ناعادلانه ای با تیم عربستان داشت، وی اصلا در حد و اندازه این بازی نبود و با بازیکنان ایران مدارا می کرد. او شایستگی عنوان بین المللی بودن را ندارد.

وی درباره بازی ضعیف تیم عربستان در نیمه دوم گفت: تیم ضعیف نبود و ما در سطح خیلی عالی بودیم؛ تیم ایران بر توپهای بلند تکیه کرده بود و از یک فرصت خود برای گل تساوی استفاده کرد.

سلطان بن فهد رئیس جمعیت جوانان عربستان هم به انتقاد از داور استرالیایی بازی، با بیان اینکه داور استرالیایی ما را از سه امتیاز بازی محروم کرد، افزود: داور پنالتی انجام شده روی فیصل را نگرفت و خطاهای انجام شده بر روی بازیکنان الاخضر را هم نادیده گرفت. البته تیم ما در نیمه اول بهتر بود و می توانست حداقل با 4 گل به پیروزی برسد.

وی گفت: ما همچنان شانس صعود داریم و در بازیهای بعدی تلاش خواهیم کرد با جبران اشتباهاتی که با ناصر الجوهر سرمربی تیم بررسی خواهیم کرد، بهتر عمل کنیم و الاخضر در بازی دوم خود در برابر امارات بهتر ظاهر خواهد شد.

دسته ها : خبر های ورزشی
نوزدهم 6 1387 10:17 صبح

مشاور استاندار تهران گفت: در جشنواره زنان سرزمین من که تیر ماه امسال در تهران برگزار می‌شود، برای نخستین بار لباس‌های متنوع اسلامی - ایرانی برای نوجوانان نیز به نمایش درمی‌آید.

 

فرحناز قندفروش در نشست مشترک دست‌اندرکاران دبیرخانه جشنواره زنان سرزمین من با طراحان لباس‌، با اشاره به اینکه در ارزیابی‌های صورت گرفته از جشنواره سال قبل، نوجوانان گلایه‌هایی درخصوص عدم‌وجود لباس‌های ویژه این سن داشتند و این بخش پاسخ به گلایه‌های آنان است، افزود: نمایش لباس‌های پوشیده برای زنان ورزشکار از دیگر بخش‌های جدید این جشنواره است.

 

قندفروش گفت: طراحان لباس باید در جشنواره امسال به کاربردی بودن لباس‌ها توجه ویژه کرده و در طراحی‌ها نه تنها عرف جامعه را مدنظر قرار دهند، بلکه ضمن ارائه طرح‌ها و رنگ‌های متنوع، چارچوب شرع مقدس را هم رعایت کنند.

به گفته وی، جشنواره بین‌المللی زنان سرزمین من محملی است برای اثبات توان طراحان لباس‌های اسلامی داخل کشور.پوشش

 

مشاور استاندار تهران با بیان اینکه برگزاری مستمر جشنواره سبب افزایش خلاقیت طراحان و ارائه طرح‌های کاربردی‌تر و مورد پسند بیشتر می‌شود، یادآور شد: ما ثبت طرح‌های لباس در کتابخانه ملی را کافی نمی‌دانیم و باید ثبت حقوقی طراح‌ها مانع از کپی برداری از آنها شود.

 

قندفروش حجاب را یک ضرورت جهانی دانست و گفت: ما این مسئله را در جشنواره بین‌المللی سال گذشته نشان داده‌ایم  و استقبال کشورهای مختلف اسلامی در جشنواره و ارائه مدهای اسلامی نیز نشانگر این مسئله است

دسته ها :
هفدهم 6 1387 6:32 بعد از ظهر
کودک 8 ماهه چینی با وزن 18.8 کیلوگرم رکورد چاقترین کودک دنیا را خواهد شکست.

به گزارش دیلی، کودک 8 ماهه‌ای که هنگام تولد وزنی عادی داشت اکنون با بیش از 18 کیلوگرم وزن و 78 سانتیمتر قد به عنوان یکی از چاقترین کودکان دنیا شناخته شده است.

مادر این پسر بچه که اهل شمال چین است، عنوان می‌کند که او در طول روز بیش از 20 بار تغذیه می‌شود.

او همواره گرسنه است و به خاطر چاقی بیش از حدش نمی‌تواند روی زمین چهار دست و پا برود و قادر به تحرک زیاد نیست

هفدهم 6 1387 6:30 بعد از ظهر

بوستان بانوان

بوستان

 

نخستین بوستان ویژه بانوان در تهران با طراحی خاص، همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا )س( افتتاح خواهد شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان، نخستین بوستان بانوان تهران با مساحت 27کیلومتر مربع در بزرگراه آزادگان واقع است که تاکنون 80 درصد کار آن با فعالیت‌های شبانه‌روزی پیشرفت داشته است.

 

 

خیابان پیاده‌روی و دوچرخه سواری، زمین‌چمن فوتبال و زمین فوتسال، زمین‌های بسکتبال، والیبال، تنیس روی میز، بدمینتون، سالن‌های بدنسازی، همچنین دو استخر سرباز و سرپوشیده با فضاهای آموزشی برای کودکان از جمله امکانات این پارک است.

 

اطراف اولین پارک ویژه بانوان به طور کامل استتار شده است به گونه‌ای که بانوان به راحتی می‌توانند راحت و آزاد در پارک تردد کنند. محوطه‌ای از بوستان بانوان نیز مختص مهدکودک و فضای بازی کودکان است تا مادران داری فرزند کوچک با خاطری آسوده از فضای بوستان بهره ببرند.

 وجود زمین چمن فوتبال و فوتسال از دیگر امکانات این بوستان است که این زمین چمن مختص بانوان ، در نوع خود در کشور بی نظیر است.

 

رستوران، سالن اجتماعات با ظرفیت 400 نفر، محوطه اسکیت هم از جمله دیگر امکانات این بوستان است. در این بوستان فضای سرپوشیده‌ای با وسعت زیاد برای زمین‌های بسکتبال، والیبال، تنیس روی میز تعبیه شده است به‌طوری که در این سالن با وجود سکوهای تماشاچی و رخت کن‌های متعدد، امکان برگزاری مسابقات ورزشی نیز وجود دارد.

 

سالن‌های بدنسازی برای انجام حرکت‌های ورزشی سبک نیز در بوستان بانوان وجود دارد تا بانوان به راحتی امکان ورزش کردن را داشته باشند.

 

کاشت نهال سمبلیک

بر اساس این گزارش در روز افتتاحیه نخستین بوستان بانوان، تعدادی از بانوان کشورهای اسلامی حضور خواهند داشت که میهمانان به صورت سمبلیک درختی را به نمایندگی از بانوان کشور خود در این پارک می‌کارند.

 

دریاچه و وجود آلاچیق‌های متعدد، زیبایی خاصی به بوستان بانوان داده است . به گونه‌ای که این پارک یکی از زیباترین بوستان‌های پایتخت خواهد شد. نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به بوستان بانوان، ترمینال جنوب و علی آباد است. همچنین ایستگاه‌های شرکت واحد نیز در اطراف بوستان پیش بینی شده است.

 

از دیگر مزایای این پارک واقع شدن در جنب پارک آبی آزادگان است به گونه‌ای که  امکان حضور تمام اعضای خانواده در پارک‌های مخصوص به خود میسر است.

 

دسته ها :
هفدهم 6 1387 6:29 بعد از ظهر

حجاب اسلامی در مراکش به یک مد تبدیل شده است

تبدیل شدن حجاب به مد

امروزه توجه ی زیادی در گوشه و کنار جهان به مد می شود. طی یک تحقیق توسط سازمان ملی زنان و سازمان دموکرات زنان در مراکش مشخص شده است که تعداد زیادی از دختران جوان مراکش حجاب را انتخاب می کنند، فقط  بخاطر اینکه تابع مد باشند.

 

بسیاری از این غیر مسلمانان هیچ چیز از اسلام نمی دانند اما سعی می کنند به تقلید از زنان مسلمان پوششان را مثل آنها بکنند. عده ای از آنها روسری و مانتو می پوشند و عده ی دیگری چادر اسلامی بر سر می کنند و امروزه حجاب اسلامی در مراکش مد شده است.

 

خیلی ها از این مد پیروی می کنند و بسیاری از دختران غیر مسلمان مراکشی به این مد علاقه مند شده اند و خیلی از خانواده های مراکشی مخالف این طرز لباس پوشیدن فرزندانشان هستند اما جوانان به این مد علاقه مند شده اند و روسری و چادر های اسلامی با رنگهای متفاوت می پوشند.

دسته ها :
هفدهم 6 1387 6:27 بعد از ظهر

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران کشورمان در نخستین دیدار خود در رقابت های پارالمپیک 2008 چین برابر تیم آفریقای جنوبی به برتری دست یافت.

تیم بسکتبال با ویلچر ایران صبح امروز در سالن اصلی دهکده پارالمپیک پکن به مصاف تیم آفریقای جنوبی رفت و موفق شد مقابل این حریف قدرتمند با نتیجه 73 بر 62 به برتری دست یابد. علیرضا احمدی با کسب 24 امتیاز، تاثیرگذارترین بازیکن کشورمان در دیدار با آفریقای جنوبی بود. همچنین قضاوت این دیدار بر عهده مکس کیندرواتر از کشور آلمان بود.

دیدار تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران نخستین دیدار کاروان ایران در سیزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک پکن بود. ضمن اینکه ملی‌پوشان ایران فردا در دومین دیدار خود به مصاف تیم ملی سوئد می‌روند.

دسته ها :
هفدهم 6 1387 6:24 بعد از ظهر
X